Yeni Kolay Sıralı Tığ Oyası Modeli

Yeni Kolay Sıralı Tığ Oyası
Yeni Kolay Sıralı Tığ Oyası

Bir önceki yazımda da aynı konuyu işlemiştim. Bu yazımda da yeni bir kolay sıralı tığ oyası modeli anlatımını ve yapılış videosunu aktaracağım. Evet, yazma kenarlarınız için farklı bir sıralı tığ oyası sizleri bekliyor. İki ayrı rengin kullanıldığı bu oya örneği, çok geniş köprüler ve üzerlerini süsleyen pimpiriklerden oluşuyor. Tığ batısının üzerine kontrast renkte bir oya ipi ile ayrı bir tığ batısının geçildiği görülmektedir. Aşağıda paylaştığım videosundan izleyerek bu şık kolay tığ oya modelini sizler de yapabilirsiniz.

Yeni Sıralı Tığ Oya Modeli Yapımı

Tığ batısını yapıyoruz. Ardından diğer renk ip ile bir sıra daha tığ batısı geçiyoruz. Her iki tığ batısını da 2 zincir çekip batarak örüyoruz. Sıralı tığ oyası ikinci sırasına yine aynı renk iple başlıyoruz. İlk başlarken 4 zincir çekiyoruz. Başına 2 sarıp aynı tığ batısına giriyoruz. Her defasında başına 2 sararak 2-2-2 alıp 4 tane tırabzan örüyoruz. Devamında örümcek çekiyoruz ve üzerine 6 zincir çekip örümceğin tepesine kapatıp yuva elde ediyoruz. Tekrar örümcek çekip başına 2 sararak tığ batısından 4 kutucuk atlayıp beşincisine kapatıyoruz. Tüm yazma kenarı boyunca bu şekilde örümceklerden oluşan köprüler örüyoruz.

Yeni Kolay Sıralı Tığ Oya Yapımı
Yeni Kolay Sıralı Tığ Oya Yapımı

Diğer renk ipimizle yeni sıralı tığ oyası 3. ve son sırasına ikinci sıra ördüğümüz dörtlü tırabzanın tepesine batarak başlıyoruz. Örümceğin iki kanadını alıp 8 tane sık iğne yapıyoruz. Ortadaki yuvaya bir sık iğnesi ile giriş yapıp 4 zincir çekerek yuvanın içine kapatıyoruz. İki zincir çekip başına 1 kez dolayıp aynı yuvaya kapatıyoruz. İki iki alıp tırabzan örüyoruz. 4 zincir çekip tırabzan arasından girip tepesine kapatıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip sık iğne ile kapıyoruz. Yine 4 zincir çekip aynı yuvaya kapıyoruz. Devamında gelen örümceğin iki kanadını alıp yine 8 tane sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde diğer örümcekler üzerine de aynı şekilde pimpirikler örerek kolay sıralı oya modelini bitiriyoruz.

Yeni Sıralı Oya Örneğinin Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı