Yeni İşimiz Kanaviçeden Kolye Yapmak

kanaviçeden kolye

Toplanın hanımlar yeni işimiz kanaviçeden kolye yapmak.

Yaza da yaklaşırken renkli renkli birbirinden güzel kanaviçe kolyelerimizle şöyle havalı havalı gezsek ne güzel olur değil mi? E tabi her seferinde sürekli bir de kargo masrafı vererek satın almak yerine kendimiz oturup uğraşsak yapsak nasıl olur peki? Harika olmaz mı sizce de. Hem kanaviçe o kadar güzel o kadar eğlenceli bir hobi ki, başlarken bile hiç bitmesin isteyeceksiniz. Küçük küçük motiflerin yüzlerce çeşidini internetten bulabilirsiniz. Kanaviçe konusunda özellikle Pinterest ve Gallery.ru böyle güzel motifler için oldukça iyi bir arşive sahip.

Her seferinde motiflerin çıktısını almanıza hiç gerek yok. Motifler zaten minicik olduğundan motifin fotoğrafını telefonunuza, bilgisayarınıza veya tabletinize indirmeniz yeterli. Motifinizi hemencecik büyük bir keyifle bitiverecek ve siz yeni bir model aramaya bile başlayacaksınız. Bu tarz kanaviçe kolye yapımında kullanılan 3 çeşit kolye malzemesi var. Bunlardan ilki ahşap ve kendinden delikleri olan küçük panolar, biri kolye ucu metal olan malzemeler ve diğer alternatif küçücük kasnaklar. Her üç malzemeyle de çok güzel kolyeler oluyor ama benim en beğendiğim zarif ince metal uçları olan kolye aparatları. Boyunda inanılmaz kibar ve şık duruyor.

E peki asıl soruya gelelim bu kolyeleri nasıl tasarlayacağız? İhtiyacımız olan malzemeler çok çok az aslında. Yapmamız gereken tek şey, bu şahane kolyeye sahip olmak istemek. Sonra malzemelerimizi bir araya getirmek. Sonra da bu güzel işimize başlamak. İlk basamak olarak beğendiğimiz modeli kasnak üzerinden işlemeye başlamak. İşlediğimiz minik modelimiz, istediğimiz tercihe göre kolye ucumuz, ve biraz pamuk malzemelerimiz gerekiyor. Silikon tabancası da olmazsa olmaz tabi oldukça işimize yarar elbette. Etamininizi biraz geniş bir kasnakta işleyip sonra daha küçük kasnağa gerip geçiriyorsunuz.. Arkasını kapatmadan önce pamukla doldurup kapatıyorsunuz sonra da zincirinizi geçiriyorsunuz ve işte şahane kolyemiz hazır. İstediğiniz renk ve motifte kendi zevkinize göre hazırlayabileceğiniz kolyeniz kullanıma hazır durumda. Sevdiklerinizi de bu güzel hediyeden mahrum etmezsiniz diye düşünüyorum. Kendi ellerinizle hazırladığınız harika bir hediye seçeneği sizin için.

Bir önceki yazımız olan Yeni İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri başlıklı makalemizde el işi, iğne oyası ve iğne oyası yazma kenarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir