Yeni İğne Oyası Süpürge Modeli Yapımı

Yeni İğne Oyası Süpürge Modeli
Yeni İğne Oyası Süpürge Modeli

Yeni iğne oyası modeli olan süpürge oyası yapımının anlatıldığı bir video daha paylaşıyorum. Çok beğeneceğinizi düşündüğüm için bu iğne oyası yapımı videosunu sizlere aktarmak istedim. Her zürafada farklı renkte oya ipi kullanılması da oyayı oldukça renkli göstermiş. Tülbent ve yazmalarınıza da çok yakışacağını düşündüğüm bu oyanın yapım videosunu aşağıda paylaştım.

Yeni iğne oyası süpürge modeli toplamda 2 sıradan meydana gelmektedir. İki süpürge oyası arası için 8 tane zürafa yapılmıştır. Devamında biraz geniş bir zürafa ve içine de 5 tane kirpik işlenmiştir. İlk sıra bu şekilde tülbent kenarı boyunca ilerlemektedir.

İğne Oyası Süpürge Modeli Yapımı
İğne Oyası Süpürge Modeli Yapımı

Süpürge modeli iğne oyası ikinci sırasında ise farklı renkte bir ipe geçilmiştir. İp ilk kirpiğe sabitlenmiştir. Her kirpiğe ip sabitlenerek geçilmek sureti ile ufak pırpırlar yapılmıştır. Son pırpırdan ilk pırpıra geçiş yapılmış ve çok sıkı olmayacak şekilde ip ilk pırpıra sabitlenmiştir. Bundan sonraki sıralarda da aynı şekilde pırpır içine pırpır yapılarak ilerlenmiş ve sondaki ile ilk pırpır birleştirilmiştir. Yalnızca son sıra pırpırlarda birleştirme yapılmamış ve açık bırakılmıştır. Böylece süpürgenin ucu da yapılmış olup süpürge oyası örneği anlatımı tamamlanmıştır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı