Yeni İğne Oyası Modellerinden Öne Çıkanlar

Yeni İğne Oyası Modelleri
Yeni İğne Oyası Modelleri

El işi denildiğinde her zaman ön plana çıkan iğne oyası modelleri, iğne ile işlenen motif türleri biraz zorda olsa hanımların severek ve isteyerek yapacakları türler arasında başı çekmektedir. Vakit almasının yanında tığ işi olarak da bütün bayanlara çok özel örnekler sergilemeye devam eden bu türleri bir yerde görmek bile bazen yetebiliyor.

Hanımlar genelde tığ işlerini ya da iğne oyası işlerini biliyorlarsa bir kez bir örneğe bakmaları bile yetebiliyor.  Bu nedenle bu yazımızda sizlere en güzel yeni iğne oyası modellerinin bir kısmını takdim etmiş olacağız.

Genelde bayanlar bazı hazırlık dönemlerinde bu işe dikkat çekiyorlar. Evlilik olsun nişan olsun bu dönemlerde iğne oyası türlerine ağırlık veren hanımlar daima çevrelerinde görebilecekleri yeni modelleri denemek istiyor. Genellikle havlu ve yazma kenarlarına güzel bir ahenk katacak olan bu motifleri kolayca iğne ile işlemek biraz sabır istese de sonunda güzel bir keyif verecek şaheser bile ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Yeni iğne oyası modellerini tığ işi ile yapabilmek kesinlikle mümkün. Yeter ki yeni bazı türleri sayfamızda ya da internette her hangi bir yerde görmüş olmanız yeterlidir. Yazma kenarlarında sıkça uygulanan iğne oyalarının en sık tercih edilen motiflerine bakıldığında tür olarak çiçekli desenler biraz daha ilham verebiliyor. Aynı zamanda yazma örneklerinin vazgeçilmezi olarak adlandırılan iğne oyaları şık ve bir birinden güzel motiflerden oluşunda bütün hanımların ilgi odağı oluyor.

Öne çıkan iğne oyası motiflerini yazımızda birkaç resimle sizlere sunmuş bulunuyoruz. Bu modellere sizde bakarak rahatlıkla ilham alabilirsiniz. Yazmaları genelde bayanlar kullanım alanı olarak mevlitlerde ya da gün gibi toplantılarda sıkça kullandıklarından biraz da şıklıklarını ortaya serecek güzel motiflerin yazmalarında yer almasına özen göstermektedirler. Kullanıldıkları alanlara göre değişkenlik gösterebilen iğne oya modelleri yazma kenarındaysa, biraz daha zarif modelleri kapsayabiliyor.

yeni-igne-oyasi-modellerinden-one-cikanlar (2)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı