Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Yapımı

Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Yapımı
Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Yapımı

Yeni el işi modelleri arıyor ve bulamıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Bu konumda da yeni tığ işi havlu kenarı modeli yapımı ile alakalı video paylaşacağım. Bu kenar motifini ister tek renk isterseniz iki renk örebilir ve her iki durumda da güzel neticeler elde edebilirsiniz. Her iki durum için örnek havlu kenarlarını video içinde görebilirsiniz.

Bu yeni havlu kenarı oyası dağlar ve uçlarında yer alan uzun pimpirikli motiflerin birbiri ardına sıralanması ile oluşturulmuştur. Modelin yapımında 22 numara tığ tercih edilmiştir.

Dağlı havlu kenarı örneği için ilk olarak havluya dikim yerinin yapımı ile başlanmıştır. Sonrasında üzerine tırabzanlarla oluşturulmuş olan gözenekli bir sıra yapılmıştır. Devamında da eksiltme ile zincirlerle kutucuklardan oluşan dağ motifi tamamlanmıştır.

Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Modeli
Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Modeli

Dağların yapımı bittikten sonra etrafına tırabzanlarla yapılan bir bordür çekilmiştir. Tamamıyla tırabzanlarla çevrilmeyip araya yuvalar oluşturularak çalışılmıştır. Sonrada bu yuvaların üzerine de tırabzanlar yapılmış onun da üzerine uzun pimpirikler ile süslemeleri işlenmiştir.

Görüldüğü üzere yapımı biraz karışık olsa da mantığı çözdükçe kolaylaşan bir havlu kenarı modelidir. Çeyizlik havlu kenarlarınızda kullanabilirsiniz. Detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda anlatılmıştır.

Farklı bir havlu kenarı oya modeli olan çiçekli badem havlu kenarı yapımı da ilginizi çekerse sitemde anlatımı bulunmaktadır.

Yeni Havlu Kenarı Tığ Oyası Örneği Yapımını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı