Oya Dantel Videoları

Yeni Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Yeni Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı
Yeni Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı

En kolay havlu kenarı yapımları sanırım serum halkalarla oluyor. Ağırlıklı olarak sık iğneler kullanıldığı için de bizim için fazla zor olmuyor. Kolay olması yanında halkalı havlu kenarı modelleri yine de güzel sonuçlar veriyor.

Bu sebepten dolayı sizlere çeyizlik serum halkalı bir havlu kenar oyası paylaşmak istedik. Halkaların birleşip oluşturduğu üçgen desenleri ve renk uyumları ile kesinlikle çeyizlik olmayı hak ediyor. Üçgen motiflerin ortasına yerleştirilen iki yeşil yapraklı ortası incili bir çiçek motifi de bunu doğruluyor.

Halkalı Havlu Kenarı Örneği Tığ Oyası Yapımı

Yukarıda sık iğnelerle kolay oluyor demiştik ama bu yeni havlu kenarı modelinde halkalar tırabzanlarla dolduruluyor. 10 tırabzan-1 zincir-10 tırabzan şeklinde yarım doldurulup diğer serum halka ekleniyor. Sadece dış kısımda yer alacak halkalara beyazla başlanıp kalan kısımlar da kırmızı renkte oya ipi ile devam ediliyor. Ortada yer alanlar ise beyazla işleniyor.

Yeni Halkalı Havlu Kenarı
Yeni Halkalı Havlu Kenarı

Üçgen motifler halkalarla oluşturulduktan sonra üzerine kırmızı renkle havlu bandı çalışılıyor. Son olarak dışarda yeşil yapraklı bir 6 taç yapraklı bir çiçek hazırlanıp ortasına bir inci ile eklemesi yapılıyor.

Basit ama zevkli bir yapımı olan halkalı havlu kenarı örneği aşağıdaki videosunda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Çeyizlerinize koymak için hemen şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Pq1OPHmZB50 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı