Yeni Doğan Bebek Patiği Örneği

Yeni Doğan Bebek Patiği Örneği
Yeni Doğan Bebek Patiği Örneği

Elinizde kalan yünleri de değerlendirebileceğiniz güzel bir yeni doğan bebek patiği yapılışını inceleyeceğiz. Çok şirin bir görünümü var. Üst tarafı gülen yüz şeklinde tasarlanmış. Kırmızı, beyaz, siyah ve pembe patik iplikleri ile örülmüş. Yan tarafına iliştirilen kurdelesi de örgü bebek patiğine ayrı bir şirinlik katmış.

Ayrı parçalar halinde örülmüş. Tabanı ve yan kısımları ayrı yapılmış. Ayrı örüldükten sonra da sık iğne ile birleştirilmiş. Üst kısmına ağız, burun ve gözler ile bir süsleme yapılmış. Böylelikle yeni doğan bebek patiğine ayrı bir hava kazandırılmış.

Tığ İşi Yeni Doğan Bebek Patiği Yapımı

Bu tür patikler şişle örülebildikleri gibi tığla da örülebilmektedir. Bu yeni örgü bebek patiği modeli de tığla yapılmıştır. Şişle yeni doğan bebek patiği yapımını öğrenmek istiyorsanız sitemizde örnekleri bulunmaktadır. Bunun yanında evde kalan ipliklerden yararlanılmıştır.

Bebek patiğinin yapımına taban kısmının yapımı ile başlanmıştır. Bunun için 12 adet zincir çekilmiş ve zincirin etrafından dönerek ikili ile üçlü tırabzanlarla taban kısmı örülmüştür.

Yeni Doğan Bebek Patiği Modeli
Yeni Doğan Bebek Patiği Modeli

İp kopartılarak patiğin ön kısmı yani yüz kısmının yapımına geçilmiştir. Bu önce yuvarlak bir parça olarak dizayn edildiği için başlangıcında 6 zincirli bir halka oluşturulmuştur. Etrafına iki sıra tırabzan örülmüş ve bir daire elde edilmiştir. Ardından tepesine uzun ilmeklerin bir arada toplanması ile elde edilen iki kulak örülmüştür.

Sonraki aşamada patiğin yan kısımları yapılmıştır. Diğer renkteki iple ön parçaya tutunulmuş ve tırabzanlarla burundan topuğa kadar örülmüştür. İki sıra tırabzan yapıldıktan sonra sık iğne ile taban kısmı ile birleştirilmiştir.

Boğaz kısmı da örüldükten sonra yeni doğan bebek batiği örneği kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Yeni Doğan Bebek Patiği Videolu Anlatımı

Patiğin yapılışı aşağıdaki videosunda ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/O9uz8irigZM (ElisleriNet)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı