Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

El işlerinden hoşlananlar için iğne oyalarının ayrı bir yeri vardır. O birbirinden güzel iğne oyaları tülbent ve yazma kenarlarını süslerler. Binlerce de modelleri bulunmaktadır. Bunlardan biride yapımı basit çıtı pıtı iğne oyalarıdır. Bu yeni çıtı pıtı oya modeli de yeni örnek arayışı içerisinde olanlara ilaç gibi gelecektir.

Yazma kenarı üzerine işlenen 1 sıra zürafa haricinde toplamda 2 sıradan meydana gelmiştir. İlk sıra zürafaların üzerine batmak suretiyle fildişi örülmesi ile gerçekleşmiştir. İkinci sırada her bir fildişinin üzerine 4 adet pırpırın bir arada toplanması ile oluşan motifler yapılmıştır. Yalnız ikinci sırada pırpırlı motifler dönüşümlü olarak iki renk ile işlendiği için iki ayrı iğne kullanılmıştır. Bir renk bir iğne ile ikinci renk diğer iğne ile devam ettirilmiştir.

Sonuçta ortaya basit ama bir o kadar da şirin bir çıtı pıtı iğne oyası ortaya çıkarılmıştır. Yazma ve tülbentlerinizde bu iğne oya modelini işlemek için aşağıdaki videosundan da mutlaka yaralanınız. Modeli işleyeceklere şimdiden kolaylıklar dilerim.

Anlatımlı Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Videosu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı