Yeni Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Örneği

Yeni Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Örneği
Yeni Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Örneği

Çeyizlik olarak değerlendirebileceğiniz güzel bir çıtı pıtı halka iğne oyası modeli yapılışına göz atacağız. İki yaprak arasına eklenmiş renkli halkalardan oluşan motifi ile adeta gözlerinizi kamaştıracak güzellikte bir oya örneğidir.

Adeta bir kelebeği andıran bir motifi olan yeni iğne oyası iki sıradan oluşmaktadır. Yeşil, kırmızı ve sarı renkte oya ipleri ile çalışılmıştır. Sıçan dişi, zürafa, pırpır gibi iğne oyası teknikleri ile oluşturulmuştur. Kolay bir yapımı olan, yazma ve tülbent kenarlarınıza yakışacak çeyizlik bir oya modelidir.

Yeni Halka İğne Oyası Modeli Yapımı

Verilecek ara için birkaç sıçan dişi (fare dişi ya da fil dişi) geçilmiş ve sonrasında ana çiçekli motifin yapımına geçilmiştir. Çiçek motifinin zemini için zürafalarla yukarı doğru eksiltme yapılarak kafesli bir yapı oluşturulmuştur.

Yeni Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Modeli
Yeni Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Modeli

Kafesin en tepesindeki büyük zürafa içerisine solda ve sağda olacak şekilde 5, ortaya da halkalar için 3 pırpır yapılmıştır. Devamında yapraklar için en üstte bir tane kalacak şekilde zürafalar çalışılmıştır.

Daha sonra halkaların yapımına geçilmiştir. Yapımı için bir makastan yardım alınmış ve makasın ucuna ip sararak halkalar elde edilmiştir. Halka içleri de iğneye iki kez ip sarılarak yapılan düğümlerle doldurulmuştur.

Hazırlanan halkalar iki yaprak arasındaki üç tane pırpırın üzerine eklenerek halkalı iğne oyası örneği bitirilmiştir.

Çıtı Pıtı Halkalı İğne Oyası Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/nlXpNEhIBis (HATİCE’NİN İĞNE OYALARI)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı