Ana sayfa Nasıl Yapılır Yeni Bir Stres Topu Yapımı

Yeni Bir Stres Topu Yapımı

124
0
PAYLAŞ
yeni bir stres topu yapımı
yeni bir stres topu yapımı

Hayatımızdan hiç çıkartamadığımız stres, maalesef hayatımızı olumsuz ölçüde etkilemeye devam ediyor. Oysa piyasa da stres topu adı altında satın alabileceğimiz bazı araç gereçler var. Fakat stres için bu araçlara para vermek istemeyen kişileri unutmadık. Para vermeksizin evinizde rahatlıkla bu yeni stres topu yapımı çalışmamızı deneyebilirsiniz. Stres topunu kullanmak kesinlikle stresinizi biraz olsun alacaktır. Son derece basit malzemeleri bir araya getirdiğimiz bu güzel stres topunu beğeneceğinizi umuyorum. Malzemelerine baktığımızda her yerden tedarik edilebilir malzemelerden oluşmaktadır. Balon, mısır nişastası, su şişesi, su (1 bardak kadar) ve gıda boyası, bu harika çalışmanın malzemeleridir. Şimdi bu son derece basit olan yeni stres topunun yapımına hemen geçelim istiyorum.

Çalışmamızdaki resimlerde İngilizce yazılar var. Fakat ben sizlere Türkçe olarak ne yapılması gerektiğini anlatıyor olacağım. Öncelikle birinci resimdeki gibi bir kap bulup içerisine bir bardak kadar su koyuyoruz. İkinci resimde ise kap içerisine iki bardak kadar mısır nişastası koyuyoruz. Üçüncü resimde kaba koyulan su ve mısır nişastasını biraz katı bir hal alana dek karıştırıyoruz. İşlemleri yaparken asla acele etmeyiniz, sadece söylendiği gibi ilerlemeye özen gösteriniz lütfen. Dördüncü resimde biraz gıda boyası katılmış görünüyor. Siz dilerseniz bu boya tercihini, kırmızı değil de farklı bir renk de seçebilirsiniz. Beşinci resimde kırmızı gibi olan renk pembe bir hal almış görünmektedir. Karıştırmaya devam ettiğimizde sizde beşinci resimdeki rengi elde etmiş olacaksınız.

stres topu resimli anlatım

stres topu yapım aşamaları

kolay yeni stres topu

yeni stres topunun yapımı

stres topunun yapımı

Yeni stres topunun yapımında sıra geldi altıncı resmimize. Altıncı resimde ise malzemelerde belirttiğimiz o su şişesinin içine, yaptığımız o karışımı döküyoruz. İşlemlerin devamında ise yedinci resimdeki gibi bir balonu şişenin ağzına geçiriyoruz. Yavaşça balonu aşağı yönde çeviriyoruz. Şişede yer alan malzeme yavaşça balona doğru akacaktır. Bu işlem sonrasında resim dokuzdaki görüntüyü elde etmiş olacaksınız. En son olarak ise onuncu resimde yer alan sıkınca koyu renginden açık rengine kavuşan bir stres topu sizinde stresinizi alıyor olacaktır. İşte bu son derece kolay yeni stres topunu yapması bu kadar basit diyebilirim. Gerekli malzemeleri bir araya getirip seveceğiniz bir stres topu için sizde boş vakitlerinizi değerlendirerek bu güzel çalışmaları deneyebilirsiniz.

stres topunu kullanma

stres topu

stres topu nasıl yapılır

stres topu yapımı

yeni bir stres topu yapımı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here