Yeni Başlayanlara Özel Fular Yapılışı

Yeni Başlayanlara Özel Fular
Yeni Başlayanlara Özel Fular

Fular yapmak ve güzel bir desen yakalamak başlı başına bir olay aslında. Fakat fuların kolay yapılışını sunduğumuz bu çalışmayla, siz de herkes gibi kolay fuları basitçe yapabileceksiniz. Hemen ve hızlı şekilde örebileceğiniz bu fular çeşidi, yeni başlayan hanımların hoşuna gidecektir. Sizin için bu çalışmada kolay gelebilecek birkaç modeli bir araya topladığımızı da söylemek isterim. Dilerseniz hemen bu son derece basit gelecek yeni başlayanlara özel fular yapımı için gerekli malzemeleri sizlere hemen aktaralım.

Özel Fular Yapılış Malzemeleri

Hiç zorlanmadan yapabileceğiniz yeni başlayanlara özel fular yapımı malzemeleri arasında makas, tığ ve rengarenk ipler yer alacaktır. Bu rengarenk iplerden kastımız istediğiniz renk topluğunu kullanabilirsiniz anlamına da gelmektedir. Son derece kolay olan özel fuların yapılışı hakkındaki bilgilere geçmeden gerekli malzemeleri tamamlayınız hanımlar. Her yerde bulabileceğiniz renkli yani çeşitli renkte ipleri kullanabilirsiniz. Makas ve tığ zaten neredeyse her evde el işi yapan hanımların vazgeçilmezi durumundaki malzemelerdir. Gerekli malzemeler hazırsa hemen yapım aşamasına geçelim.

Özel Fular Yapılışı

Yeni Başlayanlara Özel Fular Yapımı

Bu kolay yeni başlayanlara özel fuların yapımı sizi hiç bunaltmayacaktır. Dolgu ve zincir kolyeler gibi kullanılabilecek bu fular, işleyişi ve yapılışı bakımından, dolgu ve zincirlerin bir arada görülecek örneklerdendir. İlk modelde atkı ya da fular olarak takılabilecek renk için dilerseniz istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlangıcı yapabilirsiniz. Ulaşılacak zincir sayısı hemen hemen 200 olacaktır. Eğer 200’den az ya da fazla olarak sizin istediğiniz büyüklüğe ulaşılmışsa illaki 200’ü tamamlamaya gerek olmayacaktır. İstediğiniz büyüklük elde edildiğinde bırakabilirsiniz. İki ucu için ister kalp yapabilir, isterseniz de çiçek türü desenler yaparak devam edebilirsiniz. Diğer renge geçtiğinizde, kalp ya da çiçek motifi yaprak, uzun gözlerle beraber beş tane de dolguyla devam edeceğiz. Aynı şekilde bunu da istediğiniz uzunlukta olacak şekilde devam edip bitiriniz.

fuların kolay yapılışı

Not:  Uç kısımlarındaki çiçek ya da kalpleri, dilerseniz sonradan da örebilir üzerine kolayca dikebilirsiniz. Zincirlerin dibine batması zor gelmekteyse, boşluğa batıp dolgularını rahatça yapabilirsiniz. Son derece kolay gelecek yeni başlayan bayanlara özel fular modelini umarım beğenmişsinizdir.

kolay fular yapılışı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı