Yeni Başlayanlar İçin Kolay Tığ Oyası Yapımı

Kolay Tığ Oyası Yapımı
Kolay Tığ Oyası Yapımı

Tığ oyasına yeni başlayanlara özel, kendilerini geliştirmeye yardımcı bu kolay tığ oyası yapımı ile güzel bir başlangıç yapacaksınız. Yeni öğrenenler için gayet basit bir oya modelinin anlatıldığı bu eğitim videosunda tığ oyası teknikleri anlatılmış. Zincir çekme, sık iğne yapma ve tırabzan gibi tığ oyasının temel ve her zaman kullanılan tekniklerini öğrenmiş olacaksınız.

Bu el işine yeni başlayanların kolayca kavrayabileceği bir zorlukta olan kolay tığ oyası modelini bir inceleyelim. Bu güzel yazma kenarı oyası tığ batısı haricinde iki sıradan oluşuyor. İlk sırada üçerli üçgen çubuklar ve aralarındaki yine üçerli pimpirikler bizi karşılıyor. Üçgen çubukların ilk bacağı zincirlerle ve ikinci bacağı ise tırabzan ve sık iğnelerle yapılmış. Aradaki üçlü pimpirikler de zincir çekerek oluşturulmuş.

Kolay Tığ Oyası Modeli
Kolay Tığ Oyası Modeli

Kolay tığ oyası yapımında gelelim ikinci ve son sıraya. İlk sırada oluşturulan üçgen çubukların her birinin tepelerine beş tane pimpirik yapıldığını görüyoruz. Pimpirikler 5 zincir çekip sık iğne ile kapatılması sureti ile yapılmış. Devamında gelen çubukların tepelerine de aynı pimpirikler farklı renkte iplerle işlenerek bu yapımı kolay tığ oyası örneği tamamlanmış.

Anlatımlı videosunu aşağıda sunuyorum. Tığ oyasına yeni başlayan hanımlara şimdiden kolaylıklar ve oya dünyasına hoş geldiniz diliyorum.

Kolay Tığ Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı