Yeni Bahar Yelek Modeli

Bahar Yelek Yapımı
Bahar Yelek Yapımı

Selam değerli hanımlar; son derece iç açıcı gelecek yepyeni güzel bir yelek modeliyle daha karşınızdayız. Bahar yelek modeli, yapmak isteyeceğiniz kadar güzel bir o kadar da kolay örgülerdendir. Yapım aşamaları örgü bilen bayanlara basit gelecek bu modeli, siz de kesinlikle denemelisiniz. Yelek örmesini seven hanımlara hitap eden bu modelde, ilmekleri kaçırmadan oldukça kolay şekilde ilerleyeceksiniz. Anlatımlı olarak sunulan yeni bahar yelek örneği, seveceğiniz türde örgülerimizden olacaktır.

Yeni Bahar Yelek Modeli Yapılışı

Yapım aşamasının ilk adımında 88 tane ilmekle başlayacağız. Devamında 4 kadar haraşo dişi öreceğiz. 2 haraşodan sonra ise 5. sıraya ulaşarak, ilk ilmeği açınız. Sonrasına ise aşağıda sunulan aralıklarla şişe bir ayraç (işaret) takınız. İlk sıralarda yer alacak ayraçları şaşırmadan ilerlediğinizde, bu aynı zamanda hızlı ve doğru şekilde örmenizi sağlayacaktır.  Örgüye devam ederek modeli ortaya çıkartıp, artış yelerini belirgin hale getirince ayraçları çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise 15 artı 5 artı 9 kol , + 5 +20 ve +5, 9kol, 5+ 15 artışlarla örmeye devam ediniz. 5 İlmeğinse, her iki yanındaki düz ilmeklerin arka ve ön tarafından yapmaya dikkat ediniz. Bu beş tane ilmek sabit kalacak şekilde, arka, ön ve kol ilmeklerinde de artış yapacaksınız.

Bahar Yelek Modeli Yapım Aşamaları

Roba şeklinde ilerleyerek 1 sıra kadar ön sıra örüp, 7 düz şekilde ilerleyiniz. 1 ters, 3 tane düz, 1 tane ters, 2 tane düz şekilde gidip M1R yani sağa yatık gizli artış yapınız. Devamında 1 düz (ön), 1 tane ters, 3 tane düz ve 1 tane daha ters çatlak kahve yapıp örmeyi ilerletiniz. Sonrasında ise 1 düz yapıp, M1L yani sola yatık gizli artışla devam ediniz. 7 kadar daha düz ve M1R ile 1 kadar düz (kol) gidip, 3 tane düz ve bir tane ters (çatlak kahve) yapınız. 1 tane düz, M1L ve 18 tane düz gidip, M1R yani sağa yatık artış yapıp, 1 tane düz (arka) devam ettiriniz. Sonrasında 1 ters, 3 tane düz gidip 1 tane daha ters yani çatlak kahve yapınız. 1 düz, M1L, 1 ters, 3 tane düz ve 1 ters, ilerleyip, 1 tane düz ve M1L ile 2 tane düz yapınız. Bu şekilde ilerleyip 1 ters, 3 tane düz ve 1 tane daha ters yaparak 7 tane düzle ilerleyiniz. 2. Sıraya gelince, 6 tane düz(lastik) yapıp, 1 tane ters, 1 düz ve 3 ters yaprak, 1 düz ve 4 tane tersle ilerleyiniz.

Daha sonra ise 1 düz, 3 tane ters ve 1 düz daha gidip, 11 kadar da ters yapınız. 1 tane düz ve 1 tane daha düz giderek, 22 kadar da ters yapıp ilerleyiniz. 1 tane düz ve 3 tane tersle, 1 adet düz ve 11 tane ters yapıp, 1 tane düz, 3 tane tersle daha ilerleyiniz. Devamında 1 adet düz, 4 tane ters, 1 tane düz ve 3 tersle ilerleyip, 1 düz ve 1 tersle sürdürünüz. 6 tane düzle (lastik) gidip, iki sırayı tekrar ederek toplam olarak 16 kez artış yapınız. Artışları sürdürüp, koldaki ilmekleri haraşo şeklinde örünüz. 4 haraşo 47 ilmekle tamamlanınca,  ilmekleri kesip kol lastiğini bitiriniz. Robadaki örneği sürdürüp, gövde kol altına da 7 tane artış yapınız. Sona gelindiğinde ise 1 sıra kadar haraşo örüp, devamında her sırada 8 sırada olacak şekilde toplam olarak 8 defa (16 ilmek) kadar artış yapınız. Örgünüz istenen uzunluğa erişince, haraşo lastik yapıp örgüyü gevşekçe kesiniz.

bahar bebe yelek yapımı
Bahar Bebe Yelek
Bahar Bebe Yelek Kapitone
Yakadan Başlama Bahar Bebek Yeleği
bahar bebe yelek
derya baykal bahar yelek modeli
Yelek örme
Yeni Bahar Bebek Yeleği
yeni bahar yelek örneği
Yeni Bahar Yelek Modeli
Bahar Yelek Resimli Anlatım
Bahar Yelek Yapımı
Yeni Bahar Yelek
Yakadan Başlama Bebek Yeleği
Örgü Bebek Yeleği
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı