Yemek Defteri Nasıl Yapılır?

Yemek defteri nasıl yapılır
Yemek defteri nasıl yapılır

Kadınların zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdiği yer mutfaklarıdır. Mutfak dekorasyonuna hareket katacak eğlenceli ve renkli aksesuarlar seçmek, geçirilen bu sürenin daha güzel geçmesini sağlayacaktır. her zaman mutfakta yemek yapmak bazen yorsa ve sıkıcı gelse de; kendi tasarımınız olan bir yemek defteri hazırlamak sizi birazda olsa keyiflendirecektir. Sizinde yapabileceğiniz bu yemek defteri yapımı aynı zamanda çok kolaydır.  Yemek defteri nasıl yapılır? hemen anlatalım.

Malzemeler: Yemek defteri için bir adet  kesme tahtası gerekiyor. Bir  adet renkli ayrıca bir adet  yapışkanlı olan kağıtlardan seçin.  A4 kağıdı, Mukavva, Delgeç, Metal halkalı olan  kağıtları takmak için aparat, Süslemeler.

Yapımı: İlk olarak kesme tahtasını renkli ve yapışkanlı bir kağıtla kaplamaya başlayın. İsterseniz farklı renklerde olan kağıtlardan bir kombin yapabilirsiniz. Daha sonra, kesme tahtasının üzerine metal parçayı sabitleyin. İki parça ve kağıtları mukavva kağıdından aynı ebatlarda kesin ayrıca  delgeç ile üzerine delik açmaya çalışın. Defterin kapağı şeklinde mukavvaları biri altta biri üstte olması için hepsini halkalara geçirmeye çalışın. Süslemeleri kendi isteğinize veya tercihinize göre yapabilirsiniz. Fakat mutfak konusu ile ilgili stickerlar tercih ederseniz hem görsel olarak hem de uyum açısından güzel olacaktır. Kapakları istediğiniz şekilde süsleyin ve kapağın iç tarafını süslemeyi unutmayın. Sizi zorlamayan bir fikir verecek olursak;dergi veya gazetelerden  beğendiğiniz keyifli resimleri keserek de aynı işlemi uygulayabilirsiniz yada kurdele gibi süslerde tercih edebilirsiniz. Bu kadar kolay ve artık yemek defteriniz hazır. İstediğiniz gibi yemek tariflerini not alabilir,size özel bir defter hazırlayabilirsiniz. Mutfağınızın herhangi bir yerine asacağınız bu harika defteri gördüğünüz zaman yemek yapmak eğlenceli bir işlem haline gelecek. Herkese kolay gelsin.

Yemek defteri nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı