Ana Sayfa Örgü Modelleri Yelken Örgü Modeli Nasıl Örülür

Yelken Örgü Modeli Nasıl Örülür

yelken örgü anlatımlı
yelken örgü anlatımlı

Yaza Yakışır Ögü Modeli

Örgü örmek kış aylarında daha çok yapılan bir uğraş olarak bilinse de bahar ve yaz ayları için de oldukça kullanışlı ve şık örgü modelleri yapılabilir. Yelken örgü modeli de bu modeller arasındadır. Serin bir bahar akşamında ya da ılık bir yaz gecesinde üzerinize alacağınız hafif bir hırka ya da şalla yelken örgü modelini çok güzel bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Orta derece kolaylıkta olan yelken örgü modeli için öncelikle birinci sırayı 5 düz, 1 dolayarak, 1 düz 1 dolayarak, 2 düz ve 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz. İkinci sıra için hem bu sıra, hem de diğer çift sıralarda örgünüzün arka yüzeyinde bütün ilmekleri ters örgü olarak örüyorsunuz. Üçüncü sıra için 4 düz 1 dolayıp, 3 düz 1 doluyor ve 1 düz 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz. Beşinci sıra için 3 düz 1 doluyor, 5 düz 1 doluyor, 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz. Yedinci sıra için 2 düz 1 doluyor, 1 düz 1 doluyor, 5 düz 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz. Dokuzuncu sıra için 1 düz 1 doluyor, 3 düz 1 doluyor, 4 düz 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz. On birinci sıra için 5 düz 1 doluyor, 3 düz 1 doluyor ve 3 ilmeği birlikte örüyorsunuz.

Örgü örerken bazı modeller karışık gibi gelse de burada önemli olan en önemli nokta sıraları doğru olarak tatbik etmenizdir. Yelken örgü modeli de ilk başta karmaşık görünebilir ancak yapılacak olan adımları doğru sırayla dikkatli bir şekilde uyguladığınızda modelin çok da zor olmadığını anlayabilirsiniz. Marin yani deniz temalı motifler arasında oldukça popüler olan yelken örgü modeli son derece şık ve gösterişli bir desendir.

yelken örgü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here