Yelekler İçin Dizili Boncuklar Örgü Modeli

Dizili Boncuklar Örgü Modeli
Dizili Boncuklar Örgü Modeli

Başlıkta belirttiğimiz gibi bayan yelekleri ile bebek yelekleri için kullanabileceğiniz dizili boncuklar örgü modeli anlatımını aktaracağız. Sadece yelekler için değil, bebek battaniyesi örmek isteyenler de kullanabilir. Ayrıca daha ince bir ip ve daha kalın bir şişle gelin şalı örgü modeli olarak da örülebilir. Kısacası birçok örgüde bu örneği değerlendirmeniz mümkündür. Örmesi zevkli ve daha önceden yapımını paylaştığımız 3 ilmekli kolay örgü modeli kadar basit bir yapıma sahiptir.

Dizili boncuklar örgü modeli 3 ilmek ve 4 sıradan oluşmaktadır. Örneğin anlatımı 3,5 nolu şişle ve normal kalınlıkta bir bebe ipi ile 5 motif çıkarılarak yapılmıştır. 5 motif için de 15 ilmek ve 2 kenar ilmekle birlikte 17 ilmek atılarak örneğin kurulumuna başlanmıştır.

Dizili Boncuklar Örgü Örneği
Dizili Boncuklar Örgü Örneği

Şişle Dizili Boncuklar Örgü Modeli Anlatımı

Düz ve ters yüzde kurulmuş bu örneği her bir sırasının tarifli anlatımı aşağıdaki gibidir:

Tüm sıralarda başta ve sondaki kenar ilmekleri düz örülmüştür. Dizili boncuklar örgü modelinin kurulumuna düz yüz de başlanmış kenar ilmekler haricindeki tüm ilmekler çift dolamalı düz örülmüştür. İkinci sırada 3 ilmekten 3 ilmek çıkarılarak tüm ilmekler örülmüştür. Üçüncü sırada bütün ilmekler düz örülmüştür. Dördüncü ve son sırada da tüm ilmekler düz örülerek şişle örülen bu örgü modelinin kurulumu tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/j738d-whVB8 (Gönülden Örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı