Yelek ve Hırkalar İçin Başak Örgü Modeli Yapımı

Hırkalar İçin Başak Örgü Modeli
Hırkalar İçin Başak Örgü Modeli

Şiş kadar tığla da yapabileceğiniz güzel örgü modelleri bulunmakta. Bunun örneklerini sitemizde sıklıkla görüyorsunuz. İşte sizlere yeni bir tığ işi örgü modeli daha. Sanki bir şiş örgüsü gibi duran bu modelin ismi başak örgü modeli. Öreceğiniz ve örmek istediniz yelek ve hırkalarınız için güzel bir alternatif.

İç içe geçmiş görüntüsü ile başak haricinde bir saç örgüsüne de benzemekte. Hatta Selanik örgü modeline de benzetenler olacaktır. Sade ve şık bir el örgüsü yelek ve hırka örneği. Angora ya da merserize ipler ile örülebilir. Hatta farkla iplerle bile örülerek şal, battaniye ya da bere bile yapılabilir.

Yelekler İçin Başak Örgü Modeli
Yelekler İçin Başak Örgü Modeli

Tığ İşi Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Yapımı oldukça kolay olan başak örgü modeli bir alt sıradaki V’lerin içine batarak oluşmakta. Arkası ve önü aynı şekilde ilerlemekte. Birkaç püf noktası bulunuyor. Onun haricinde gerçekten kolay ve örmesi zevkli bir model.

Örneğin anlatımı küçük bir parça üzerinden anlatılmakta.

Yelek ve Hırkalar İçin Başak Örgü Modeli
Yelek ve Hırkalar İçin Başak Örgü Modeli

Öncelikle yeteri kadar zincir çekilmekte ve üzerine ikili tırabzanlarla bir düz, bir ters V kutucuklar örülmekte.

Bu örneğin kurulum aşaması. Sonra başak örgü modelinin yapımına geçilmekte.

Kurulumundaki gibi yine V’lerden oluşan sıralardan oluşmakta. Ama bir alt sıradaki V’lerin içine batarak bu gerçekleşmekte.

Kaynak: https://youtu.be/r9ALLqPsxf4 (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı