Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Yedek Anahtarını Kendin Yap

Yedek Anahtarını Kendin Yap

8
0
PAYLAŞ
Yedek anahtar oluşturma
Yedek anahtar oluşturma

Selamlar, sizlere bu çalışmamda ise yedek anahtar yapma yani yedek anahtar oluşturmayı anlatacağım. Gayet basit bir teknik uygulayarak kendi yedek anahtarımızı oluşturacağız. Bu yöntemle bir yerde anahtarsız kalmamış olacak, önceden hazırladığınız yedek anahtarınız sayesinde rahatça kilitleri açabileceksiniz. Kendin yap projemize geçmeden önce malzemeleri hakkında hemen bilgi vereyim. Malzemeler arasında kibrit, pense, konserve kutusu kapağı, İzole bant tarzında koli bandı ve makas bulunmaktadır. Bu tedarik edilebilir malzemeleri bir araya getirdiyseniz hemen yedek anahtar yapımına başlayalım. Bu işlemin son derece kolay olduğunu ve her koşulda rahatlıkla yapılabileceğini de hatırlatmak isterim.

Belirtilen malzemeleri gittiğiniz yerde tedarik edebilirsiniz. Kolayca kilitleri açabilmek bu projeyle kesinlikle mümkün olacaktır. İsterseniz hemen bu harika çalışmanın yapımına geçelim. Birinci resimle başlayalım. İlk resimde önce kilidin ana anahtarını kibrit bitene kadar ısıtıp is kapmasını sağlıyoruz. Resim ikide nasıl ısıttığımızı rahatlıkla görebilirsiniz. Resim üçte ise, is olmuş kilit anahtarını belirttiğimiz şeffaf koli bandıyla kaplıyoruz. Buradaki amaç ise anahtarın şeklinin is sayesinde banda geçmesini sağlamaktır. Resim dörtte isli anahtarı tamamen bantlıyoruz. İşlem bitince resim beşteki gibi bir şekil alacaktır. Resim beşteki gibi kilidin şekli banda geçecektir. Onu hemen resim altıdaki gibi anahtarın malzemesi olan konserve kutusu kapağına yapıştırıyoruz.

yedek anahtarını kendin yap yedek anahtar yapımı

anahtar yedeği yapımı yedek anahtar yapım aşamaları

yedek anahtar nasıl yapılır anahtar yedeği nasıl yapılır

yedek anahtar yapımı resimli anlatım

Yedek anahtar oluşturma işlemlerinin devamında şekil yedideki gibi bandımızı kutu kapağına yapıştırınca kesim işlemini başlatıyoruz. Kesim işleminde makas kullanıp hiçbir ayrıntısını atlamadan anahtarın şeklini kesmeye devam ediyoruz. Yedek anahtarımız tam olarak düzgün olması için dikkatle kesmekte fayda olacaktır. Resim dokuzdaki gibi anahtarı keserek işlemlere devam ediyoruz. Kesme işlemini bitirince resim ondaki gibi bir anahtara sahip olacağız. Var olan ana anahtarla yaptığımız anahtarın dişlerini kıyasladığımızda, rahatlıkla aynı olduklarını fark edeceksiniz. Son işlemde ise yaptığımız anahtarı kilit üzerinde deneyeceğiz. Resim 13’de kilidi bizim yaptığımız anahtar açmaktadır. Bu işlemler sonrası sizde yedek anahtar almanın ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Farklı bir kendin yap projesinde görüşmek üzere. Umarım yedek anahtar yapımı çalışmamı beğenmişsinizdir.

yedek anahtar yapım yöntemleri yedek anahtar yapma

yedek anahtar yapılışı yedek anahtar yapmak

anahtarın yedeğini yapma Yedek anahtar oluşturma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here