Yazma Oyasının En yeni Örnekleri

En yeni yazma oyası örnekleri
En yeni yazma oyası örnekleri

Hanımların zaman ayırıp büyük emekleriyle elde ettikleri örgü dantel türlerinden bahsetmek istiyorum. Yazma oyalarında en yeni örnekleri internette elbette çoğu kaynakta bulmak mümkündür. Bende sizlere özel şekilde o kaynaklardan araştırmalar yaparak en yeni oya örneklerinden elde ederek sizi memnun edecek türleri kolayca keşfetmenizi sağlamak istedim.

Bu örneklerin örülmesinde dantel ve iğne oyası şeklinde örülme metotlarında dantel olanını daha zengin olduğunu söylemek mümkün. Örme işini uygularken çok daha zengin şekilde bunu oluşturmak mümkün olacaktır diyebiliriz.

Özen isteyen bu işte bayanlar her birine ayrı özellikler katarak yazma oyalarını örmeye devam ederler. Yazma dışında da yine süsleme türleriyle mevlitlerde çok daha güzel görünümler sergilemek bayanların vazgeçilmezi olmaya devam eder. Bunda oyaların yani süsleme tarzlarının etkisi büyüktür.

Yine bunların dışında boncuk türlerini kullanarak da yazma oyalarını zenginleştirmek güzelleştirmek mümkün olacaktır. Cam boncuklar ya da boru türün deki boncuklarla çeşitli türde hanımların hoşuna gidecek birçok bu yönde ürün elde etmek mümkündür.

El işlerinde göz nuru olan o çalışmaları daha değerli yapabilecek şeyler arasında ince detaylar ve süslemeler de yer almaktadır. Örgü işlerini seven bayanlar en sevilen tür olan iğne oyalarında kesinlikle kendinden de vererek zamanlarını da harcayarak güzel şeyler elde etmektedirler.

Yazma kenar kısımları çoğu bayanın hoşuna giden mükemmel türlerdendir. Bununla ilgili yazmaların üzerlerine uygulanmakta olan desenlerin renkleri ve işlenecek model için iplik seçimleri güzel bir bütünlük elde edilmesinde önemli bir ayrıntı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı