Ana Sayfa Örgü Videoları Yazlık Halkalı Şeker Şal & Bluz Örgü Modeli

Yazlık Halkalı Şeker Şal & Bluz Örgü Modeli

Halkalı Şeker Örgü Modeli
Halkalı Şeker Örgü Modeli

Yazlık örgülerde hatta danteller de bile kullanabileceğiniz yeni bir örgü modelinden bahsedeceğim. Adına yazlık halkalı şeker örgü modeli denilen bu modeli dantel ipiyle de yaparak çeyizlik dantellerinizde de kullanabileceksiniz. Yapımı çok kolay olan bu örgü örneği ütülendiğinde çok güzel bir dokuya sahip olacaktır.

Yapılışı videolu olarak anlatılan bu örneğin aynı zamanda basit bir de diyagramı bulunmaktadır. Örneği mantığı oldukça basitti. Bolca V’lerden oluşmaktadır. Yazlık bir örgü olduğu için yazlık ince bir ip kullanılmıştır. Eğer bluz örmek için başka bir model arıyorsanız Tunus işi yazlık bluz örgü modeli konusunu da bakabilirsiniz.

Yazlık Halkalı Şeker Şal & Bluz Örgü Modeli Diyagramı
Yazlık Halkalı Şeker Şal & Bluz Örgü Modeli Diyagramı

Tığ işi Halka Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Örneğin kurulumu 13’ün katları +10 zincir üzerine kurulmuştur. Modelin anlatımı pamuklu bir iple yapılmıştır. Örgüye alta bir miktar zincir çekerek başlanmıştır. Altta dalgalı bir yapı oluşacağı için de çekilecek zincirin örneğin genişliğinin yarısı kadar uzun çekilmesi gerekmektedir.

Zincir çekildikten sonra yukarıdaki şemada görüldüğü üzere aralarda zincir olacak şekilde açık ve kapalı V’ler örülmüştür.

Şal & Bluz Örgü Modeli
Şal & Bluz Örgü Modeli

Fileli görüntüsü ile yazlık ve baharlık örgülerinizde model olarak değerlendirebileceğiniz bu örneğin yapılışı görüldüğü üzere çok basittir. Tığla yapılan halka şeker modeli gibi birçok örgü modelleri sitemde fazlasıyla mevcuttur.

Anlatımlı Halka Şeker Örgü Örneği Videosu

Fileli yapısını aynı zamanda örgü çantalarda da uygulayacağınız bu yeni örgü modeli yapılışını videosundan detaylı öğrenebilirsiniz. Şemasından ve videosundan ilerleyerek bu güzel örneği örgü projelerinizde kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/7VO-72KmL4Y (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here