Yazlık Bebek Patiği

Bebek Patiği Yazlık Model
Bebek Patiği Yazlık Model

El işleri ile yapabileceğimiz şeyler gerçekten sınırsız. Eşsiz ve özel görüntüleri ile harika sonuçları alma şansına sahibiz. Bunlar içinde özellikle tığ işi bebek ürünleri büyük talep görmekte. Bu yazımızda da sizlere yazlık bebek patiği nasıl yapılır onu anlatacağız. Resimli açıklamalar ile anlatacağımız bu kendin yap projesi sayesinde sizler de sevdiğiniz bebekler için harika yazlık patikler yapabilirsiniz. Elbette ki bu özel ürünleri farklı renklerden oluşturmanız da mümkün olacaktır. Onların hassas ayakları terlemezken, ayak tabanları da daha özel bir zemine basmış olacaktır. Farklı şekillerde binlerce patik modeli var. Bunlar içinden istediğinizi sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi gelin bu şık ve güzel ürünün nasıl yapıldığına bakalım.

Öncelikle iki renk ip ihtiyacımız var. Bunun için merserize ip kullanırsanız, terletmeyen bir ürün elde ederseniz. Ayrıca %100 pamuklu ipler de tercih edilebilir.

Bebek Patiği Yazlık

Yukarıda ki resimde takip edeceğimiz şablon yer alıyor. Bu işlemi büyütebilir, küçültebilir ya da farklı inceliklerde ki ipler ile yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve zevkli olan yazlık bebek patiği işlem aşamaları için bu bir zemin yani patiğin tabanı. Görüldüğü gibi sağda ki şemada, 14-15 zincir çekerek işleme başlanıyor. Sonra sık iğne işe devam ediliyor. Ancak topuk ve burun kısmında ki ovalliği vermek adına farklı bir şekilde ilerliyorsunuz. Gelelim işlemin ikinci adımına.

Bebek Patiği

Taban kısmı bittikten sonra, diğer renkli ipiniz ile diklemesine bir çıkış yapıyoruz. Model zaten kendini anlatıyor. Bu işlem sık iğne ile devam edecek.

Bebek Patiği Yapımı

Üst bölümde ki resimde, patiğin üstünde oluşacak olan zincir ve sık iğneler detaylı şekilde anlatılmış. Topuk kısmında 5 sık iğne sürekli ilerleyecek. Burun kısmı için ise 8-9 zincir belirtilmiş. Aşağıda ki resimli açıklamalar ile sizler de detayları çok daha net olarak görebilirsiniz.

Bebek Patiği Modelleri

Ördüğünüz burun zincirin üzerine sık iğne yaparken, ikinci askımızı da oluşturalım.

Bebek Patiği Nasıl Yapılır

Evet artık patiğimiz hoş bir patik şeklini almaya başladı bile.

Yazlık Bebek Patiği Resimli Anlatım

Arka bilek geçmesini ve topuk sabitini de yaptığımızda artık yazlık bebek patiği modelimiz ciddi bir şekilde görünmeye başlayacak.

Yazlık Bebek Patiği Anlatımlı

Bilek kısmını arka konçlara eklediğinizde artık bu şirin ve güzel model ortaya çıkmaya hazır.

Bu harika patiklere bide güzel dantel şapka yaparsanız, inanılmaz bir kombin elde edersiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı