Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Yazlık Bayan Bluz Modeli Yapımı

Yazlık Bayan Bluz Modeli Yapımı

71
0
PAYLAŞ
Bayan Yazlık Bluz Örneği Yapılışı
Bayan Yazlık Bluz Örneği Yapılışı

Selamlar; yaz günlerinin sonuna yakınız. Fakat yine de kışa girmeden yazlık bluzları giymek için zamanımız bulunuyor. Sizlere bu yazımda ise bayan yazlık bluz modelinin yapımından söz edeceğim. Örgü işlerine merakınız varsa bu örgü modeli tam size göre. Siz de basit örgü teknikleri kullanarak tıpkı tığ işlerinde olduğu gibi örgü yazlık bluzu kolayca yapabilirsiniz. Oldukça şık renkler de kullanabileceğiniz bu yazlık bluz modelinin yapımını sizlere detaylıca anlatacağım. Örgü işi olarak tasarlanan bu bluzda dikkati çeken ise resimdeki gibi bayanın kol kısımlarının açık olmasıdır. Ayrıca delikli şekilde tasarlanmasıyla da güzel bir hava katmasıdır. Yazlık tarzda bluzların en güzelini öreceğimiz bu örgüde, beden ölçülerinize göre yaptığınızda kesinlikle yakışacağını umduğumu açık şekilde söylemek isterim.

Hemen yapılışına geçmek istiyorum. Malzemeleri saymıyorum. Çünkü istediğiniz renkte bir ip ve şiş gerektiğini rahatlıkla resimlerden de anlayabilirsiniz. Yazlık bluzun yapışında ilk işlem olarak bir sıra kadar düz örüyoruz. Devamında ise beş sıra kadar düz örüyoruz. Bluz örgüsüne devam ettiğimizde, 1 dolayarak beş kere de ilmek yapıyoruz. Sonrasında, toplayarak bir dolama ve beş tane düz örme işlemine devam ediyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar devam ettireceğiz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edince, ikinci sırada hepsini ters olarak öreceğiz. Örme işlemlerine devam ettiğimizde, üç sıra kadar altı tane düz örüyoruz ve devamında yine bir ilmek daha dolayarak ilerliyoruz.

Bayan Yazlık Bluz Örneği

Bayan Yazlık Bluz Yapımı

Bayan Yazlık Bluz Örneği Yapılışı

Yazlık bayan bluzunun örgüsü o kadarla da sınırlı değildir. Devam ettiğimizde örgüde yedi tane ilmek yapıyoruz ve düz şekilde örüyoruz. Onun sonrasında ise dolayarak bir tane daha düz dolayıp, sıranın sonuna kadar ise tekrar ediyoruz. Dördüncü sıraya geldiğimizde ise ters örgüyü yapıyoruz. Beşinci sırada hepsini düz şekilde örmeyi sürdürüyoruz. Altıncı sıra ise, hepsi ters olacak şekilde örülmeye devam ediyor. 7. Sıraya ulaşınca bir sıradan tekli şekilde örüp, 10 düz ile farklı şekilde başlanmaktadır. Yani aslında 10 tane düz örülüp, bir ilmek dolayarak devam edilir. Beş ilmek daha toplayıp bir doladığımızda, 5 düz yaparak ilerleyebiliriz. Sonrasında ise bir dolayıp beş toplayarak 1 tane daha doluyoruz. Bu şekilde simge olarak küçük ayıcık ayağı şeklini alacak bu örgüyü tamamlıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here