Yaza Girmeden Varislerden Kurtulmak

Yaza Girmeden Varislerden Kurtulmak
Yaza Girmeden Varislerden Kurtulmak

Öğretmen hastalığı olarak halk arasında adlandırılan varisler, yaz yaklaşırken moral bozucu olabilmektedir. Ayakta fazla duran kişilerde daha sık görülen varisler ödeme, kramplara yol açarak kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Varislerden korunma yollarını anlatacağımız bu sağlık yazımızda sizlere güzel bilgiler vermiş olacağız. Moraliniz asla bozulmamalıdır. Varislerden sadece estetik anlamda kurutulmalı diye bir kaide yoktur. Varisler sık rastlanan damar şikayetlerinden olsalar da bunun da mutlaka belli başlı kurtulma yöntemleri bulunmaktadır.

Genel anlamda kalbe kan taşıyan toplardamarlarda kan akışının tek yönlü olmasını sağlayan kapakçıklar bulunmaktadır. Bu kapakçıkların zamanla tahrip olması sonucu yer çekiminin de etkisiyle kan bacak toplardamarlarında birikince yıllar içinde basınç artışı sebebiyle bacaklarda şişmeler genişlemeler söz konusu olur.

Bu şişmelerin yanı sıra ciltte kaşıntı, ödem ve kramplarda bu hastalıkla mücadele eden kişilerin belli başlı sorunları arasında yer alır. Varis şikayeti olanlar için en şikayet alınan dönem ise yaz aylarıdır. Sıcakların etkisiyle büyüyen varisler rahatsızlıkların artmasına neden olmaktadır. Varis türlerine göre de tedavi yöntemleri bulunur.

Konvansiyonel varis tedavisini ele aldığımızda bu toplardamarların iki ucundan küçük cerrahi kesiler yolu sayesinde bulunup çıkartılmasıyla hastalığın tedavi edilmesi yöntemidir.  Endovenöz ablasyonla varis tedavisi ise kanı geri kaçırmakta olan damarların içeriden enerji uygulanarak kapatılması yöntemi olarak adlandırılır.

Mikroflebektomi, skleroterapi ve epidermal lazer ve Epidermal RF de bu hastalıkta çözüm türlerindendir. Fakat birde varisten korunmak için bazı şeyler yapmak gerekir. İşte o yapılması gerekenlerin başında ise varisten kurtulmak için kilo vermek gerekir.

Topuklu türde ayakkabılar fazla giyilmemeli onun yerine ise spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Bol su içilmesi de yine varislerden kurtulmada etkili yollardandır. Son olarak varisler için en iyi tedavi ise erken tedavi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı