Yaza Girerken Detoksla Yenilenin

detoks ile yenilen
detoks ile yenilen

Vücudumuzda biriken toksinlerin çeşitli işlemlerle uzaklaştırılmasına detoks adı verilmektedir. Vücudumuzdaki zehirleri birikimlerin vücuttan bazı uygulamalarla atıldığı bu sistemde yediğimiz yiyeceklerin yarattığı şişkinliklerin, sebze ve meyvelerdeki hormonların verdiği zararların, aşırı ilaç kullanımının yarattığı toksinlerin, hava kirliliğinin cildimizde oluşturduğu tahribatın giderilebilmesi için çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Toksinler vücudumuzda çoğunlukla lenf bezlerinde tutulurlar. Bu toksinlerin vücudumuzdan kolayca atılabilmesi detoks uygulamaları sayesinde mümkün olabilmektedir.

Detoks çok çeşitli yöntemlerle uygulanabilir. Bazı uzmanlar detoksun ayın hareketlerine bağlı olarak uygulanması gerektiğini savunurken, dolunay zamanlarının hayatımızdan çıkmasını istediğimiz şeylere odaklandığını bu yüzden bu zamandan başlayarak, yenilenmeyi simgeleyen yeni ay zamanına kadar yapılan bir detoks uygulamasının çok etkili olacağını söylemektedir. Detoks yapabilmek için çeşitli diyet yöntemleri olduğu gibi su kullanımını arttırarak da detoks yapılabilir. İçeceğiniz suların alkali oranı yüksek sular olduğuna dikkat ederken, emin olmadığınız sular içinde içerisine sıkacağınız birkaç damla limonla sularınızı alkali hale getirebilirsiniz. Ayrıca lenf bezlerine zaman zaman yapılan masajlarında bu toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu söylenmektedir.

Detoks uygulamalarında diyet listelerimiz ödem taşıyor. Bu dönem içerisinde organik sebze ve meyveleri tüketmeye önem gösterirken, pişmiş yemeklerden de uzak durmamız gerekiyor. Yağı mümkün olduğunca azaltacağımız bu süreçte, et ürünü tüketimi de önerilmiyor. Ayrıca cildinize özellikle yoğurtla ve sodayla hazırlayacağınız maskelerle bakım yapmanızda detoks için önemlidir. Banyo ve su masajlarına ağırlık verirken yemek yediğimiz kaplarda da plastikten ve teflondan uzak durup porselene yönelmemiz detoksumuzun etkisini arttıracaktır. Detoks süreci boyunca sadece çiğ sebzeler tüketilirken, asitli içeceklerden tamamen uzak durmamız gerekmektedir. Sodayı ise günde iki taneyi geçmemek üzere içebilirsiniz. Soda bilinenin aksine bazik bir üründür ve asidik olan biz canlılara çok iyi gelmektedir.

yaza detoks ile hazırlan
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı