Dekorasyon

Yatak Odasında Hangi Duvar Renkleri Kullanılır?

Uzmanlar tarafından kabul edilmiş görüşe göre renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Yatak odası için en doğru renk hangisidir? Diye merak ediyor veya kullandığınız renge göre kişilik özelliğinizi sorgulamak istiyorsanız ayrıntıları ile yazımızda.

yatak odası duvar renkleri sarı
yatak odası duvar renkleri sarı
  • Sarı Renk Yatak Odası

Sarı enerjinin ve güneşin simgesidir. Eğer yatak odanız sarı ise enerjik bir sabaha merhaba diyebilirsiniz. Sarı renk dinginlik verir yatak odası renk seçimi için ideal tercihlerden biridir.

yatak odası duvar renkleri beyaz
yatak odası duvar renkleri beyaz
  • Beyaz

Yatak odasının masum ve dinlendirici olmasını istiyorsanız beyaz rengi tercih etmelisiniz. Stresli bir işe sahipseniz beyazın hakim olduğu bir yatak odası zihninizi boşaltmanıza yardımcı olacaktır.

yatak odası duvar renkleri lacivert
yatak odası duvar renkleri lacivert
  • Lacivert Renk Yatak Odası

Lacivert rengi iddialı renklerden biridir. Özellikle kırmızı ve lacivert renkleri bir arada kullanıldığında canlı bir yatak odası elde edersiniz ve enerjik bir tercih yapmış olacaksınız.

yatak odası duvar renkleri bej
yatak odası duvar renkleri bej
  • Huzurun Rengi: Bej

Bej yatak odası sade dokulardan hoşlanan ve yumuşak yaşamayı seven kişilerin tercihi olmalıdır.

yatak odası duvar renkleri metalik gri
yatak odası duvar renkleri metalik gri
  • Metalik Gri

Gri duvarlar nötrlüğü simgeler ve yatak odasının dış dünya ile bağlantısını kesmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Gri renk sakinlik vereceği gibi enerjiyi de emen bir renktir. Gri renk duvarlarınız var ise canlı renk nevresim takımı veya renkli objeler ile yatak odasına renk katmanızı öneririz.

yatak odası duvar renkleri mavi
yatak odası duvar renkleri mavi
  • Mavi

Mavi renk yatak odası sakinleştirici etkisi ile çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle 2020 yatak odası renkleri modasında buz mavisi çok öne çıkmaktadır.

yatak odası duvar renkleri kahverengi
yatak odası duvar renkleri kahverengi
  • Nostaljinin Rengi Kahverengi

Klasik yatak odası rengidir. Geleneksel zevklere sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Beyaz ve gri tonlarının da eklenmesi ile daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

yatak odası duvar renkleri yeşil
yatak odası duvar renkleri yeşil
  • Doğanın Rengi

Sofistike yatak odası yaratmak istiyor ve doğanın güzelliğine inanıyorsanız yeşilin her tonunu kullanabilirsiniz. Yeşil rengin tonlarını kullanırsanız yatak odanız asla karışık gözükmeyecektir.

yatak odası duvar renkleri pembe
yatak odası duvar renkleri pembe
  • Pembe

Pembe renk enerjinin ve mutluluğun tonudur. Odanızda şımarmak ve sosyal medya hesabınız için renkli fotoğraflar çekilmek isterseniz en uygun fon olacaktır.

2020 Yatak Odası Renk Modası Doğallığa dönüşün yanında sadeliğinde ağır bastığı bu yılda Nefti yeşili, buz mavisi, lavanta rengi ve limon sarı modadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı