Yatak Odası Dekorasyonunda Önemli Unsurlar

Yatak odası günün yorgunluğunu, stresini ve dertlerini attığımız ve kendimizi en huzurlu hissetmek istediğimiz alandır. Ancak her zaman bu böyle olmayabilir. Günü sonlandırdığımız ve yeni güne uyandığımız odanın sıradanlıktan ve sıkıcılıktan uzak olması ve ruhunuzu aydınlatması için yatak odası dekorasyon dosyasını açıyoruz.

  1. Duvarlarınızı Renklendirin

Yatak odanız size iyi gelmiyor ve farklılık yaratmak istiyorsanız duvarlar en kolay değişim yapabileceğiniz alandır. Orası sizin en özel alanınızdır ve siz ne renk istiyorsanız özgürsünüz. Bırakın tabuları ve canınız ne renk istiyorsa o renge boyayın. Odanız güneş ışığını yeterince almıyor ve aydınlık olmasını istiyorsanız beyaz ve mint tonları uygun olabilir. Ancak söylediğimiz gibi isterseniz bir duvarını sarı bir duvarını turuncu bile yapabilirsiniz. Özgürlük alanınız sizindir.

  • Aydınlatmaları Önemseyin

Aydınlatma deyince her zaman aklınıza ışıl ışıl bir ortam gelmesin. Loş ortam içinde aydınlatmalara ihtiyacınız vardır. Dolaplarınızı LED ışıklar ile kaplayabilir veya odanın köşelerine aplikeler konumlandırarak ışığın yansımasını değiştirebilirsiniz. Önü boş bir duvarınız var ise alttan tek bir ışık yuvası derinlik katacak ve ortamı romantikleştirecektir. Yatak odanızdan memnunsanız ancak bir değişiklik arıyorsanız da en doğru karar ışıklandırılmasını değiştirmek olacaktır.

  • Mobilya Düzenini Gözden Geçirin

Yatak odası küçük ise kapaklı dolaplar yerine sürgülü dolaplar tercih edebilirsiniz. Yahut büyük yatak başlığı yerine minimalist yatak başlığı tercih edebilirsiniz. Ayrıca odak noktasına ayna eklemekte odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

yatak odası dekorasyonu fikirleri
yatak odası dekorasyonu fikirleri
  • Pratik Adımlar

Yatak odası saklama odası değildir. Fazla eşyalarınızı konumlandırmak yanlış bir tercihtir. Odanızın alanına göre işlevsel tercihler üretebilirsiniz. Ördeğin kitaplığınız yok ise kitaplığı olan bir yatak başlığı tasarlayabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmıştır.

  • Kendinize Alan Yaratın

Yatak odası tasarısı yapılırken kişisel alanlar hep arka plana atılır. Kendinize bir alan yaratın. Sadece bir berjer bile koyabilirsiniz. Kendinizle baş başa kalmak istediğinizde köşenize çekilebilir ve huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız makyaj masanızın kalabalıklığını azaltarak ta pratik çözümler bulabilirsiniz. Yatak odası sizin sarayınızdır. Sarayınızı daha huzurlu ve daha şık bir hale getirmek bunun gibi küçük dokunuşlarla mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı