Yastık Kılıfından Pepe Oyuncağı Yapımı

Yastık Kılıfından Pepe Yapma
Yastık Kılıfından Pepe Yapma

Son günlerde çocukların sevdiği ve hatta çıldırdığı diyebileceğim oyuncak pepe, kesinlikle bazı anneleri bu günlerde tedarik etme açısında zor durumda bırakıyor olabilir. Dışarıda epey bir fiyata satılan bu oyuncağı, evde imal etmeye ne dersiniz? İmal etmek derken, sadece kendi çocuğumuza yapmak amaçlı sizlere bu güzel kendin yap projemizi sunmak istedik. Basit gelecek birçok araç gereçle yapıp süsleyebileceğimiz pepe oyuncağını, dilerseniz çocuğunuz için sizde yapabilirsiniz. İyi bir para vererek dışarıdan bu oyuncağı almak yerine, evde eski elbise kılıflarından pepe yapmak kesinlikle cazip gelecektir.

Yastık Kılıfından Pepe Oyuncağı Malzemeleri

yastık kılıfından pepe oyuncağı

Hanımlar, malzemeler arasında yastık kılıfı ve şekildeki gibi kesilmiş halleri, dikiş makinesi (herhangi mağazadan alınacak küçük el dikiş makinesi de olur) , eski evde kullanılmayan giysiler ve yastık kılıfından pepe oyuncağının içini doldurmak için pamuk ya da yün malzemesi gereklidir. Malzemeler gördüğünüz üzere son derece basittir. Evde tedarik edilecek bu kolay araç gereçle, çocuğunuzun çıldırdığı o güzle oyuncak pepeyi sizde basit şekilde evde kendin yap projemiz sayesinde yapabilirsiniz.

kılıftan Pepe oyuncağı yap

Yastık Kılıfından Pepe Oyuncağı Yapılışı

Yastık kılıfından pepe oyuncağının yapımı son derece basit gelecektir. İlk aşma olarak evde kullanılmayan eski yastık kılıfını, resimlerdeki gibi istediğimiz boyutlarda kesiyoruz. Çocuğunuzun oynamak isteyeceği boyutları az çok tahmin ediyorsunuzdur hanımlar. O şekilde resimdeki gibi pepe oyuncağını oluşturacak şekilde parçaları ayarlayacağız. Yapmamız gereken işlemler arasında resim ikideki gibi pepe oyuncağının kafası, kolları, bacakları ve bedeni gibi parçaları resimdeki gibi keselim. Daha sonraki işlem aşamamız ise dikiş makinesiyle sıradaki resimdeki şekilde dikmek olacaktır. Dikim amacımız ise içini doldurabilmek amaçlı dikmektir.

Bu arada önemli nokta bu parçaların aynı şekilde arkalarının da olması gerek. Yani resimde görünen kol ve bacakların arka kısımlarını da aynı şekilde kesip daha sonra dikeceğiz. Dikim işlemi son derece basit. Sadece dikilen parçaların içini dolduracak kadar bir açık yer bırakmalıyız hepsi bu. Sonrasında bu açık bırakılan yerden pamuğu ya da içine kullanacağımız dolgu malzemesini koyarak dikim işlemlerini tamamlıyoruz. Şekil bozuklukları olmasın diye bir kola ne kadar parça koyduksak ya da bir bacağa, diğer bacak ve kola da aynı ölçüde dolgu malzemesi koymalıyız. Aksi takdirde şekli bozuk bir oyuncak bebek yapmış oluruz. Bütün aşamalar tamamlanınca, resimdeki gibi şık bir pepe oyuncağı oluşturmuş olacağız.

Yastık Kılıfından Pepe Yapma
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı