Yaşlanma Karşıtı Bitki: Sarımsak

Yaşlanma karşıtı sarımsak
Yaşlanma karşıtı sarımsak

Herkes sarımsağın sağlık için iyi olduğunu bilir. Sarımsak ile ilgili daha ilginç çalışmalardan biri ise; kan damarlarının elastikiyetini korumak için inmeye karşı vücudu daha iyi savunmada destek vermesiyle ilgili.  Araştırmacılar, günde 300 miligram sarımsak tozu alan 50-80 yaş arası 101 kişide aortun esnekliğini ölçtüler. Her yaş grubunda, sarımsağı alan kişilerde, sarımsak tozu almayan hastalardan çok daha fazla elastik arter vardı. Ayrıca sarımsak alındığında, sarımsağın, kolesterol birikintilerinin kan damarlarının duvarlarında birikmesini engellediği keşfedilmiştir.

New York’taki Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi’ndeki bazı ön bilimsel çalışmalar, sarımsakta bulunan doğal olarak oluşan bileşiklerin prostat kanserinin ilerlemesini önlemede yardımcı olabileceğini göstermiştir.

sarımsağın faydaları
sarımsağın faydaları

Genel sağlık ve hastalık önleme için, her gün en az bir diş sarımsak tüketmenizi tavsiye ederim.

Sarımsağı yukarıda belirtilen tıbbi durumlardan herhangi biri için bir tedavi şekli olarak alıyorsanız, ek olarak farklı dozlarda da almanızı tavsiye ederim.

Şimdi sıra sizde: En sevdiğiniz sarımsak tarifi hangisi? Hemen yemeğini yapın ve sağlığınızı şaha kaldırın!

Sarımsaklı günler dileriz!

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı