Yarım Yıldız Bebek Battaniye Modeli Yapımı

Yarım Yıldız Bebek Battaniye Modeli Yapımı
Yarım Yıldız Bebek Battaniye Modeli Yapımı

Siz örgü severler için yeni bebek battaniye modelleri yapımlarını içeren videolar paylaşmaya devam ediyorum. Bu kez de yarım yıldız modeli bebek battaniyesi yapımının anlatıldığı yeni örgü videosu paylaşacağım. Bu model ile bebek battaniyesi haricinde normal yatak örtüsü de örebilirsiniz. Çok yumuşak bir yapısı bulunmakta ve örmesi de çok zevkli bir örgü modelidir.

Videodaki bebek battaniyesi yapımı anlatımında Nako Minnoş Bebe yünü ile 4 numara tığ kullanılmıştır. Siz farklı yün markaları da kullanabilirsiniz ama kullanacağınız yumakların bebe yünü olmasına mutlaka dikkat edin.

Yarım Yıldız Bebek Battaniye Modeli
Yarım Yıldız Bebek Battaniye Modeli

Başlangıç olarak yapacağınız battaniyenin genişliğinde zincir çekmelisiniz. Ardından da tığ işi bebek battaniyesi yarım yıldız modeli yapımının ilk sırası bu zincirler üzerinden örülmektedir. Modeller ilmek toplayıp birlikte kapatmak sureti ile yapılmıştır. İlmekler uzatılıp çekilirken nerelere batılır ve kaç ilmek çekilir hepsi videosunda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Bir sonraki sırada ise ilk sırada oluşan deliklere girilmek suretiyle ikili tırabzanlar yapılmıştır. Yarım yıldız bebek battaniyesi örgü modeli bu şekilde yapılmaktadır. Bir sonraki sırada model artık ikili tırabzanlar üzerinden kurulacaktır.

Sonraki sıralarda farklı renklerle devam edilip görsel olarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. İsterseniz tek renk ile devam edip sade bir bebek battaniyesi de yapabilirsiniz.

Yarım Yıldız Modeli Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı