Yapraklı Yelpaze Tığ Oyası Yapımı

Yapraklı Yelpaze Tığ Oyası Yapımı
Yapraklı Yelpaze Tığ Oyası Yapımı

Yeni tığ oyası modelleri içerisinde kendine kolaylıkla yer bulacak gayet naif bir yapraklı yelpaze tığ oyası modeli ile karşı karşıyayız. Yelpaze oyasının bir başka alternatifini daha önceki konularımda da sizlere sunmuştum. Yalnız tığ oyası yapımında yelpaze oyası biraz farklılıklar göstermektedir. Aynı şekilde zemin kısmındaki kelebek kanadını andıran yapraklar da bu oyayı farklılaştırmaktadır. İki motif arası da pimpiriklerle oluşturulmuştur. Tek benzer noktası yelpaze oyasının zemin kısmındaki örümcekli kısımdır.

Yapraklı yelpaze modeli tığ oyası yapımı toplam 2 sıradan oluşmaktadır. İlk sırada iki motif arası için tırabzan ve 4 zincirli pimpiriklerden oluşan bir oya motifi görülmektedir. Bunun devamında yelpaze oyasının zemini için kelebek kanadını andıran iki yapraklı bir motif örülmüştür. Bu yapraklar da tırabzanlarla örülmüş olup ve iki ayrı örümcekle de iki motif arasına bağlantı yapılmıştır.

Yelpaze tığ oyasının son sırasında artık yelpaze motifinin işlenmesine geçilmiştir. Yelpazenin kanatları, zincirler ve sık iğneler ile dolgu oluşturularak yapılmıştır. Aralarında küçük bir örümcek çekip kapatmak sureti ile küçük yuvalar oluşturulmuştur.

Yapraklı Yelpaze Tığ Oyası Yapımı:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı