Yapraklı Sıralı Köprü Oyası Nasıl Yapılır?

Yapraklı Sıralı Köprü Oyası Yapımı
Yapraklı Sıralı Köprü Oyası Yapımı

Daha önce hiç görmediğiniz yeni tığ oyası modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazma kenarı oyası sıralı bir oya modelinden oluşuyor. Resimden de anlaşılacağı üzere yapraklı bir model. İki yaprak ve üzerileri de köprülü bir oya motifi ile süslenmiş. Videosunu da paylaşacağım. Kolay bir tığ oyası olduğunu şimdiden söyleyebilirim. Siz de video ve anlatımlardan faydalanarak bu sıralı tığ oyasını zorlanmadan yapacaksınız.

Yapraklı Köprülü Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Her sırada ara vermeden yapabileceğiniz bu kolay tığ oyası modelini öğrenmek için fazla zaman harcamayacaksınız. Merak etmeyin oldukça sade ve basit bir oya modeli sizi bekliyor. Yaprak ve köprü ile süslenmiş sıralı tığ oyası tığ batısı haricinde iki sıradan ibaret olduğu görülmektedir.

Yapraklı Köprülü Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Yapraklı Köprülü Sıralı Tığ Oyası Yapımı

İlk sırada tığ batısı üzerine, tığ batısı ile aynı renkte bir iple 5 zincir çekip başına 2 sarıyoruz ve aynı tığ batısına giriyoruz. Önce 1 kez, sonra 3 defa 2 kez alarak yukarı doğru çıkıyoruz. 4 zincir çekip çıkılan araya kapatıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip aynı tığ batısının içine girip kapatıyoruz ve böylelikle ilk yaprağımızı örmüş oluyoruz. İkinci yaprağı da aynı şekilde örerek devam ediyoruz. Ardından yapraklar arası da iki zincir çekip yandaki tığ batısına girilerek örülmektedir.

Yaprağı olan köprülü sıralı tığ oyasının ikinci ve son sırada ip rengimiz değişiyor. İlk sırada ördüğümüz ilk yaprağın tepesine ipimizi sabitliyoruz. Köprü yapıyoruz. 4 zincirli yuvalar elde ediyoruz. Her bir 4 zinciri bir önceki 4 zincirli yuvada kapatarak ilerliyoruz. Bu şekilde 8 tane 4 zincirli yuva elde ettikten sonra diğer yaprakta kapatıyoruz. Diğer yapraklara da aynı şekilde köprüler işleyerek yapımı kolay sıralı tığ oyasını tamamlıyoruz.

Yaprak Üzeri Köprülü Sıralı Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı