Yapraklı Çarkıfelek Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı

Yapraklı Çarkıfelek Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı
Yapraklı Çarkıfelek Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı

Ağırlıklı olarak mutfak havlu kenarları için kullanılan yapraklı çarkıfelek oya modeli anlatımının sunulduğu bir başka video ile beraberiz. Bu örneği havlu kenarları haricinde yazma kenarlarında da kullanabilirsiniz.

Bu yeni havlu kenarı modeli için polyester oya iplikleri ve 22 numara tığ kullanılmıştır. Ayrıca çarkıfelek oyasının göbeğinde kullanmak için de yazmalarda kullanılan en küçük halkanın bir boy büyüğü gerekmektedir. Yapraklı çarkıfelek tığ oyası modeli için 3 ayrı renkte oya ipi tercih edilmiştir.

Yapraklı Çarkıfelek Mutfak Havlusu Kenarı
Yapraklı Çarkıfelek Mutfak Havlusu Kenarı

Çarkıfelek oyası yazma kenarından ayrı olarak yapılmış ve sonradan eklenmiştir. Videoda da ilk olarak bu motifin anlatımı yapılmıştır. Oyaya serum halka kullanılarak başlanmış ve ilk önce tırabzan üzerine ilmekler alıp bu ilmekleri birlikte kapatmak suretiyle kanatçıklar yapılmıştır. Bir nevi fıstık yapar gibi düşünebilirsiniz. Çarkıfelek oyasının en dışına da tırabzan ve zincirle yuvalar oluşturulmuş ve üzerlerine de 4 zincirli pimpirikler eklenmiştir.

Devamında çarkıfelek motifinin yazma kenarına eklenmesi aktarılmıştır. Bunun için öncelikle verilecek arayı belirlemek için tırabzanla yuvalar oluşturulmuş ve tepelerine de 5 zincirli pimpirikler yapılmıştır. Daha sonrasında çarkıfelek motifi eklenmiştir. Belli bir sıra daha verilecek aradan yapılıp yaprakların yapımına geçilmiştir. Yedi zincirli bir yuva elde edilmiş ve yapraklar tırabzanlar ile bu yuva üzerine inşa edilmiştir. Dıştaki 3 yaprağın üzerine de farklı renkte oya ipleri ile beşli pimpirikler yapılmıştır.

Yapraklı Çarkıfelek Modeli Mutfak Havlu Kenarı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı