Yapraklar Arası Boncuk Çiçekli Tığ Oyası Yapımı

Yapraklar Arası Boncuk Çiçekli Tığ Oyası Yapımı
Yapraklar Arası Boncuk Çiçekli Tığ Oyası Yapımı

Boncuklu oyalar, tığ işi oya modellerine ayrı bir güzellik katmaktadır. Oyaları daha güzel ve daha şık göstermeye yarıyorlar. Bir de motif olarak kullanabilirseniz oyanın albenisini daha çok artırıyorlar. Daha önceden de boncuklu oya videoları ile ilgili konularım olmuştu. Şimdi de daha farklı yeni bir boncuklu oya modeli paylaşacağım. Yapraklar arası boncuk çiçekli adı verilmiş bu yeni tığ oyasının yapımını gelin birlikte bir inceleyelim.

Yeni oya modeli iki sıradan oluşuyor. Krem renkli bir oya ipi ile 22 numara tığ kullanarak örülmüş. İlk sıra örümcekle başlanmış ve ikili tırabzanlar ile sık iğnelerle sonlandırılmış üçgen motiflerden oluşmuş. Oluşturulan bu üçgen motiflerin tepelerinde ufak yuvalar bırakılmış.

İkinci sırada ilk üçgenin tepesindeki yuvaya ip sabitlenerek ilmekleri ikişer ikişer alarak tırabzanlı yapraklar örülmüş. Her bir yaprak yapımından sonra ipe önceden dizilen boncuklar alınarak ortası tomurcuklu bir çiçek örülmüş. Bu şekilde devam edilerek yazma kenarı için düşünülen boncuklu tığ oyası modeli bitirilmiş.

Gerçekten oldukça sevimli bu oya modelini aşağıdaki yapılış videosunu seyredip sizlerle kolaylıkla yapabilirsiniz. Videodan ve anlatımdan görebileceğiniz gibi kolay tığ oyaları sınıfında bir oya modelidir. Öreceklere şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Yapraklar Arasında Boncuk Çiçekli Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı