Yapımı Pratik İğne Oyası Havlu Kenarları

Geçmişten günümüze uzanan harika ve özel ele emeği göz nuru işlemelerimizden en ayrıcalıklı yerde olan iğne oyları, farklı kullanım alanları ve özel işçilikleri ile en fazla tercih edilen işlemelerdendir. Sabır ve emek işi olan iğne oyası uzun yıllar kullanıma müsait bir işçilik olduğundan birçok kişi tarafından da tercih edilir. Artık yapanlarında sayısının azaldığı bu özel işçilik ile harika örnekler tasarlanabilmektedir. Özellikle çeyiz ve düğünler gibi farklı amaçlar ile yapılan anlamlı olaylarda iğne oyası ürünler daha fazla tercih edilmektedir.

İğne oyası yapılırken genellikle 2 ya 3 katlı dayanımı yüksek, burgu sayısı fazla olan merserize ya da naylon ipler tercih edilmektedir. Bu şekilde ürünlerin hem daha şık ve dik durmaları sağlanırken hem de uzun yıllar etkin şekilde sorunsuz kullanılması başarılı şekilde gerçekleşir. Birçok bayanın elinden gelen bu işlerde ucu küt olan iğneler tercih edilir. Daha çok Karadeniz ve Marmara bölgelerimizde yapılan ve kullanılan iğne oyaları, farklı şekil ve modeller ile değişik şekillerde kullanılmaktadır.

Günümüzde öncelikle yemeni, yazma, havlu kenarı, yatak odası Takımları, vitrin takımları, sehpa örtüleri ve takı tasarımında ayrı bir yeri bulunmaktadır. Özellikle çeyizlerde tercih edilen iğne oyası yemeniler, mevlit örtüleri, yazmalar ve havlu kenarları en fazla tercih gören iğne oyası ürünlerindendir.

İğne oyası ile yapılan her parçanın daha değerli ve şık olduğu kesindir. Özellikle duruşu ve kullanışlı olması nedeni ile havlu kenarlarında karanfil, papatya, sarhoş bacağı, bülbül tükürüğü ve dut gibi modeller tercih edilmekte. Her bakımdan sık sokuları ve hoş görünümleri ile havlularınızın desenleri ile uyumlu olacak olan bu iğne oyası modellerinden sizlerde yapabilir ya da hazır olarak birçok yerden temin edebilirsiniz.

iğne oyası

İğne Oyası Havlu Kenarları

iğne oyası havlu kenarları nasıl yapılır

iğne oyası nasıl yapılır

iğne oyası havlu kenarları facebook

güzel iğne oyası havlu kenarları modelleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası havlu kenarı

Yapımı Pratik İğne Oyası Havlu Kenarları 9

Bir önceki yazımız olan Modern Dantel Modelleri başlıklı makalemizde dantel modelleri 2011, dantel modelleri anlatımlı ve dantel modelleri facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir