Yapımı Kolay Gül İşlemeli Bebek Yeleği

Gül İşlemeli Bebek Yeleği
Gül İşlemeli Bebek Yeleği

Sizler için kolay mı kolay bir el örgüsü bebek yeleği anlatımı bulduk. Anlatımı yapılan gül işlemeli kolay bebek yeleği modeli 1 yaş bebekler içindir. Gerekli artırmalar ve eksiltmeler ile diğer yaşlara da uyarlayabilirsiniz.

Gül işlemeleri ile özellikle kız bebekleriniz için örebilirsiniz. Hatırlarsanız bir başka gül süslemeli örgü kız bebek yeleği modeli de oldukça güzeldi. Yine işlemesiz ve renk değişimi ile birlikte erkek bebekler için de örebilirsiniz.

Yelek; 2 ön, 1 arka olmak üzere 3 parça halinde ayrı ayrı örülmüş ve sonrasında birleştirilmiştir.

Gül İşlemeli Bebek Yeleği Modeli
Gül İşlemeli Bebek Yeleği Modeli

Yapımında 1 yumak anti pilling özellikli, orta kalınlıkta Nako Elit Baby beyaz iplik tercih edilmiştir. 3,5 numara misinalı şiş kullanılarak örülmüştür.

Eğer bu model sizi kesmedi ise sitemizdeki En Şirin Kız Çocuk Yelek Modelleri yeni model arayışı içindekilerin imdadına yetişecektir.

Misinalı Şişle Gül Nakışlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Yeleğin ilk ön parçası için başlama sayısı 35 ilmektir. Ardından 4 diş haroşa örülmüştür. Sonrasında gül motiflerinin işleneceği resimde görülen kabartmalı şeritlerin yapımına başlanmıştır.

Bunun için baştan ve sondan 11 ilmek haroşa ve kabartmalı kısmı oluşturmak için de 13 ilmek düz örülmüştür. Tersinde ise haroşalar yine haroşa, düz ilmekler ise ters örülmüştür. Bu işlem 10 diş haroşa sırası olan kadar devam ettirilmiştir.

Onuncu sırada ise bütün ilmekler haroşa örülmüştür. Böylece düz örülen alanda çizgili bir görünüm elde edilmiştir. Bu şekilde 3 kare olacak şekilde örmeye devam edilmiş ve ardından kol ayrımlarına geçilmiştir.

Gül İşlemeli Bebek Yeleği Örneği
Gül İşlemeli Bebek Yeleği Örneği

Diğer ön parça da aynı şekilde örülmüştür.

Gül işlemeli bebek yelek örneğinin arka kısmına 60 ilmekle başlanmıştır. Yine ön parçalarda olduğu gibi kenarlar 11 ilmek, ortası da düz örgü olarak örülmüştür. Toplamda 35 diş haroşa olana kadar bu şekilde devam edilmiştir. Sonra kol altı çalışmasına geçilmiş ve yeleğin arka kısmı bitirilmiştir.

Ön iki parçanın üzerine bir nakış işler gibi gül işlemeleri gerçekleştirilmiştir. Sonra bütün parçalar birbirine dikilmek suretiyle gül işlemeli bebek yeleği yapımı tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/KSsTDvcrhuk (Hamarat Bebek)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı