Yapımı Kolay Çocuk ve Bebek Örgü Modeli

Kolay yıldız örgü modeli yapılışı
Kolay yıldız örgü modeli yapılışı

Hem çocuk örgülerinde hem de bebek örgülerinde şişle örebileceğiniz en kolay örgü modellerinden biri yıldız desenidir. Bu desenle ilgili birden fazla örgü deseni paylaşımımız olmuştu. Bu seferki de aynı desenin farklı bir uygulamasından ibarettir.

Kolay yıldız örgü modeli deseni 10 ilmek üzerine kuruluyor. Sonunda fazla karmaşık olmayan, kolay ilerleyen ve şık görünümlü bir örgü modeli elde ediliyor. Özellikle çocuk bebek kazak, hırka, yelek ve süveter gibi örgülerde rahatlıkla uygulanabilir. Yine bayan yelek modelleri için de tercih edilebilir.

Kolay yıldız örgü modeli
Kolay yıldız örgü modeli

Detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda yapılıyor. Desen örgünün tersinden kurulmaya başlanıyor. Öncesinde birkaç sıra düz örülüyor. Kenarlarda 4 ilmek bırakarak desenin kurulumu gerçekleştiriliyor. Yapılış tekniği diğer yıldız örgü desenlerinkinden farklı değildir. İkili ilmekler edinildikten sonra bir sonraki sırada onları tek bir kerede toplarlayıp yön değiştirerek örülüyor.

Bu örnekte farklı olarak yıldız örgü desenlerinde aralar veriliyor. Her sırada da örnek de kaydırmalar yaparak desenler birbirlerinin aralarına denk getiriliyor.

Kaynak: https://youtu.be/gb7-R6N4IhM (KENDİMCE İŞLER)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı