Yapımı Çok Kolay Muhteşem Saç Örgüsü Modeli

kolay örgü saç modelleri
kolay örgü saç modelleri

Hiç kuaföre gitmeden evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kolay saç örgü anlatımlarına devam ediyorum. Bu seferki farklı bir saç örgüsü modeli olacak. Oldukça karmaşık bir saç modeli olarak görünse de pratiğini kaptıktan sonra kolaylıkla sizler de yapabileceksiniz. Bu modelini uzun saçlı ya da orta uzun saçlı hanımlar uygulayabilir. Günlük kullanımda rahatlıkla uygulayabileceğiniz harika bir örgü saç modeli olacağını düşünüyorum. Sizi günlük yaşantınızda da şık gösterecek bir modeldir. Bu saç modelinin yapımı için aşağıdaki resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz.

Kolay saç örgüsü modelimizde birinci adım olarak saçınızın bir bölümünü iki elinizle iki eşit kısma ayırın. İkinci adımımızda ise ayırdığımız saçlarımıza güzel bir düğüm atalım.

yapımı çok kolay muhteşem saç örgüsü modeli

Üçüncü adımımızda sağ taraftan bir tutam saç alıp düğüm yaptıklarınla birleştir. Dördüncü adımda döngüyü devam ettir.

kolay muhteşem saç örgüsü modeli

Beşinci adımda yeni bir düğüm oluştur ve gerginliği sağlayın. Altıncı adımda diğer tarafa da aynı işlemi uygulayın. Soldan yeni bir tutam saç alın ve sağ elinizle düğümlü saçı toplayın. Ardından düğüm yapın.

kolay saç örgüsü

Yedinci aşamada ise enseye kadar bu şekilde örme işlemine devam edin. Artık kolay saç örgüsü yapımımız bitme aşamasına geldi.  Sekizinci resimde ise enseye ulaştığınız üç tutam saç alın.

kolay saç örgü

Dokuzuncu adımda ise ayırdığınız bu üç saç tutamını aşağıya doğru normal saç örgüsü şeklinde örün.  Düğüm gerginliğini korumak için daha kolay bir Hollanda saç örgüsü bulabilirsiniz. Örme işlemi sonucunda elastik bir toka ile örgümüzü sabitliyoruz. Onuncu ve son aşamada içe dönük dairesel bir hareketle en son ördüğümüz saç örgüsünü toparlayıp bir toka ile sabitliyoruz.

saç örgüsü modeli

Sonuç olarak başta karmaşık gibi görünen yeni örgü saç modelimizi resimli anlatımlarımızla çok basit hale getirdiğimi düşünüyorum. Bu modelden farklı saç örgü modellerini sitemizde bundan sonra da sıklıkla görebileceksiniz. Aradığınız farklı ve yapımı kolay örgü saç yapımlarına sitemizden rahatlıkla ulaşmanız mümkün olacak. Siz de daha başka modeller biliyorsanız iletişim adresimden benimle paylaşabilirsiniz. Ben de sitemde yayınlayarak bu konuda meraklı olan hanımlara ulaştırmış olurum. Sevgiyle kalın 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı