Ana Sayfa Sağlık Yanlış Diyet Yapmamaya Dikkat Edin!

Yanlış Diyet Yapmamaya Dikkat Edin!

Yanlış Diyet Yapmama
Yanlış Diyet Yapmama

Yaz aylarında çoğu kişi daha fit görünmek ister ve bu sebeple bazen kafasına göre bazen ise bir yerlerden edinilen bilgilere göre diyet yapamaya karar verir. Oysa bilinçsizce yapılabilecek doktora danışmadan yapılabilecek bazı şok diyetler insan sağlığını olumsuz etkileyecektir. Bazı beslenme hataları o anda olmasa bile uzun vadede vücutta bir hasar bırakacaktır. Bu hasarların da bazen geri dönüşü olmayabilir.

Bazı kısa sürede mucizevi sonuçlar vaat edebilen doktor tavsiyesi olmayan beslenme programları ya da diyet türleriyle zayıflamak kesinlikle vücuda zarar vermektedir. Yanlış diyet uygulandığında belli bir süreçte mutlaka o uygulanan yanlış diyetin sonuçlarını görebilirsiniz. Bir haftalık bir yanlış diyet uyguladığınızda problem oluşumunu hemen göremeyebilirsiniz. Oysa ideal kilo kaybının dört kilo kadar olması gerektiğini söylemek hızlı kilo verdirme programlarından ziyada daha doğru olanıdır. Çünkü bir bakıma hızla kilo veren bir insan aynı hızda o kiloları geri alabilir.

Yanlış diyetlerle zayıflanırsa, yağ tüketimi yetersiz ya da dengesiz olan zayıflama türlerinde kişilerin bir süre sonra saç dökülmesiyle, tırnak kırılmalarıyla karşı karşıya kalabileceklerini söylemek mümkün olacaktır. Yine yanlış diyet sonucu olarak şunu da belirtmekte fayda olacaktır. Yanlış diyetlerin sonucu olarak protein diyeti yapan kişilerde karaciğer ve böbrek bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Kalsiyum emilimi de olumsuz etkileneceğinden ileriki yaşlarda kemik erimeleri oluşabilecektir. Yine bir başka yanlış diyet sonucu ise diyeti bıraktığınızda hızlıca o kaybettiğiniz kiloları geri alabilme hatta daha fazlasıyla ihtimaliniz olacaktır. Bir diyet programı sinirlenmenizi, soluk benizli olmanızı ve halsiz olmanızı da sağlıyorsa bu diyet sizin için kesinlikle yanlış bir diyettir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here