Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapımı

Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapımı
Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapımı

Renk renk yaprakların yanlamasına sıralandığı videosu olan yeni bir tığ oyası yapımı paylaşıyorum. Yine bu oyayı iki motif arası olmadığından sıralı tığ oyası şeklinde de tanımlayabiliriz. Yaprak motifleri arasındaki bağlantı örümceklerle sağlanmış bir tığ oyası modeli ile karşı karşıyayız. Resimlerinden ve videosundan da anlaşılacağı üzere bu yeni tığ oyası örneği iki sıradan oluşmaktadır.

Yapımı basit olan yapımı kolay tığ oyalarındandır. Görüldüğü üzere ilk sırada tek renk kullanılmış olup bu sıranın üstündeki yapraklarda ise birden fazla renk kullanılmıştır. Bu ilk sıradaki motiflerde başlangıç ve bitiş örümcek çekerek gerçekleştirilmiştir. İlk sıradaki motiflerde sağa yatık olan çubuk tırabzan ve sık iğnelerle örülmüştür. Ardından sol yanına 7 zincirle bir yuva oluşturulmuş ve her biri dört tırabzandan oluşan iki motif örülmüştür. Bu iki motif arasına da 8 zincirli bir köprü yapılmıştır. İlk sıradaki motif dörtlü tırabzanlardan sonra bir örümcek çekerek tığ batısında bitirilmiştir. Bu ilk sırada işleyiş bu şekildedir.

Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapımı
Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapımı

Yanlamasına yaprakları olan tığ oyasının ikinci sırasında farklı renkteki oya ipleri kullanılmıştır. Bir alt sıradaki dörtlü tırabzanı olan motiflerin arasındaki zincire girerek örülen tırabzanlarla üç adet yaprak elde edilmiştir. Bu şekilde devamındaki dörtlü tırabzanların köprülerine de diğer üçlü yapraklar farklı renkte iplerle örülerek tığ oyası yapımı sonuçlandırılmıştır.

Yanlamasına Renkli Yaprak Modeli Tığ Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı