Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Modeli

Yakadan başlamalı yandan düğmeli bebek yeleği
Yakadan başlamalı yandan düğmeli bebek yeleği

Bu konumuzda sizler için yakadan başlamalı ve yandan düğmeli bebek yeleği yapımını inceledik. Görünüm olarak sade ama bir o kadar da şık bir yeni örgü bebek yelek modeli sizleri karşılıyor olacak.

Yeni bebek yeleği örneği 1 yaş içindir. Yapımı için 1 yumak Nako Elit Baby bebe ipi kullanılmıştır. İp 250 metre uzunluğunda orta kalınlıkta bir bebe ipidir. Şiş olarak da eli sıkı olanlar için 4, eli bol olanlar için ise 3,5 numara şiş tavsiyesi yapılmıştır. Ayrıca 4 adet düğme de malzemeler içerisine eklenmiştir.

Şişle Yakadan Başlamalı Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Klasik yakadan başlanan bebek yeleği gibi bu modele de aynı şekilde başlanmaktadır. Başlangıç için de 76 ilmek çekilmiştir. Ardından 4 diş haroşa örülmüştür. Sonrasında yakanın hemen altında yer alan ajurlu çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu ajurlar sadece yakada değil kol kenarlarında, örnek başlangıç ve bitişlerinde ve etek kısmında da tekrarlanmıştır.

Yandan Düğmeli Bebek Yeleği
Yandan Düğmeli Bebek Yeleği

Ajurlu çalışmanın ardından her zamanki gibi roba ayrımları yapılmıştır. Kollar, arka ve ön için roba ayrımları yapıldıktan sonra klasik roba artışlarına başlanmıştır. Artışlardan sonra ön taraftaki 3 düz 1 büz ya da subay çimdiği örgü modeli denilen desenin yapımına geçilmiştir.

Çok sade görünümlü bir örgü bebek yeleği modeli olan bu model istenirse çeşitli süslemelerle zenginleştirilebilir.

Yandan Düğmeli Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Videolu Anlatımı

Bebek yeleğinin yapılışındaki sayıları, detayları ve püf noktalarını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımından yararlanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/1pxZ7eKsdFM (ELİF PİRENVİSE bebegim_orgulerim)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı