Ana Sayfa Örgü Videoları Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli

Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli

Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli
Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli

Farklı bir teknikle dikişsiz bir şekilde örülen yandan başlamalı yelek modelleri şu aralar çok beğeniliyor. Bir önceki konumuzda da buna benzer bir örneği ve yapılışını paylaşmıştık. Bu yenisi de ona benzer bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Ajur sıraları bu yelekte diğer yandan başlamalı bebek yelek modeline göre tek renkle örülmüştür. Ayrıca etek ve ön beden kenarlarındaki haroşalarda ajurda çalışılan renklerle işlemeler yapılmıştır.

Bu yelek modeli de bir bebek yeleği olarak örülmüştür. Beden ölçüsü 1-2 yaş içindir. Orta kalınlıkta bir bebe yünü ile 3 numara şiş tercihi yapılmıştır. El sıkılığına göre bu şiş numarası 3,5’a da çıkarılabilir.

Yandan Örülen Dikişsiz Yelek Modeli
Yandan Örülen Dikişsiz Yelek Modeli

Diğer yandan başlamalı bebek yeleğinin yapımı ise aşağıdaki gibidir.

Yandan Örülen Bebek Yeleği Yapımı

İki Şişle Yandan Başlamalı Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Ön bedenin yan kenarından haroşa ile yapımına başlanmıştır. Başlangıç için de şişin üzerine 90 ilmek atılmıştır. İlk ön bedenin kenar haroşa çalışmasında 10 ilmek de bir ilik açılmıştır. Yandan örüldüğü için iki renkle birlikte yeleğin yaka, etek, kol ve beden çalışması beraber yürütülmüştür.

İlk ön bedenin kenar horaşası çalışıldıktan sonra renkli ipe geçilerek yine haroşa şeklinde desen yapımına geçilmiştir. Desenli kısımlar yine haroşa ile ajurlu olacak şekilde örülmüştür. Çizgili desen araları ise önde düz, arkada ise haroşa şeklinde yapılmıştır.

Yandan Başlamalı Dikişsiz Bebek Yeleği Yapımı
Yandan Başlamalı Dikişsiz Bebek Yeleği Yapımı

Boyun kısmında 7, etek kısmında ise 10 ilmek haroşa çalışması uygulanmıştır. 6 çizgi deseninden sonra ilk kol çalışmasına geçilmiştir. Yine kol da beden ile birlikte çizgili desenli olacak şekilde bir çalışılmıştır.

Bu işlem diğer ön bedenin kenar haroşasına ulaşana kadar tekrarlanmıştır. Aşağıdaki video bu yandan başlamalı yeleği nasıl öreceğiniz hakkında detaylar paylaşmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/MuvNLsqNsTQ (Elişi Krallığı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here