Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Yan Yana Dizili Lale Oyası Yapılışı

Yan Yana Dizili Lale Oyası Yapılışı

Yan Yana Dizili Lale Oyası
Yan Yana Dizili Lale Oyası

İstek alan tığ oyalarından biri olan yan yana dizili lale oyası modelini bu anlatımdan sonra yapmayanız kalmayacak.

Çiçek motifli kenar oya modellerinin tığ oyasında ayrı bir yeri vardır. Yazmalara ayrı bir güzellik katarlar. Bu konu da buna örnek bir modelin farklı bir lale oyasının yapılışını inceleyeceğiz.

İki sıradan meydana gelen bu oya örneğinin yapılışında pembenin iki farklı tonu ile bir de yeşil renk kullanılmıştır. İlk sıra verilecek arayı belirlemiş; ikinci sıra ise lale motifleri ile ara motiflerin pimpiriklerinden oluşmuştur. Yapılışı farklı bir konumda paylaştığım lale oyası modeli gibidir.

Tığ İşi Yan Yana Sıralı Laleler Oyası Yapımı

İlk sırada arayı belirlemek için bilindik çubuklu motifler çalışılmıştır. Ayrıca lale motiflerinin gövdesi de bu sırada yapılmıştır. Verilecek arayı belirlemek için ters V şeklindeki çubuklu motiflerden 6 adet işlenmiştir. Bunlardan ortadaki 4 tanesinin üzerine farklı renklerde pimpirikler çalışılmıştır.

Yan Yana Sıralı Laleler Oyası
Yan Yana Sıralı Laleler Oyası

İkinci sırada diğer renkte oya ipine geçilerek yan yana sıralı lale oyaları gövde üzerine videoda anlatıldığı gibi yapılmıştır.  Baştaki ve sondaki laleler pimpiriksiz iki çubuğun tepesinden de yardım alarak tutturulmuştur.

Anlatımlı Sıralı Lale Oyası Yapılış Videosu

Tepesinde 3 laleden oluşan yazma kenarı modelinin detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda yapılmıştır. Videosundan izleyip birebir uygulama yaparak bu güzel çeyizlik oya örneğinin yapımını artık sizler de öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/WzOgl3ww-9U (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here