Ana Sayfa Örgü Videoları Yalancı Selanik Örgü Modeli Nasıl Örülür

Yalancı Selanik Örgü Modeli Nasıl Örülür

Yalancı Selanik Örgü Video
Yalancı Selanik Örgü Video

Bilinen Örgü Modelleri

Bazı örgü modelleri vardır yıllardır annelerimizden ya da anneannelerimizden öğrenerek gelecek nesillere aktarırız. Yalancı Selanik örgü modeli de bu tarz bir klasik modeldir. Yapılışı kolay, kolay olmakla birlikte ortaya çıkan motif sade ancak şık görünmektedir. Hemen her ev hanımının bildiği bir motif olması da hanımlar arasında ortak bir nokta oluşturmaktadır. Bu modelden çok şık kazak ve hırkalar meydana çıkmaktadır. Atkı ve bere gibi aksesuarlarla etek gibi giysiler de yapılmaktadır. Model hem kullanışlı, hem sade, hem de yapılış olarak kolay bir modeldir.

Rahat yapabileceğiniz bir model olan Yalancı Selanik örgü modeli için öncelikle ipliğin yönünü kendinize doğru çeviriyorsunuz. Daha sonra 3 ilmeği ters olacak şekilde örüyorsunuz. İpliğinizi arka tarafa alarak, 1 ilmeği düz örüyor ve 1 sırayı bu şekilde tamamlıyorsunuz. Arka sırada bulunan 3 ters ilmeğin ortasında kalan ilmeği düz örüyor, aradaki ilmekleri ise, ters örüyorsunuz. Örneği bu şekilde her bir sırada aynı işlemi yaparak tamamlamış oluyorsunuz.

Örneği yaparken, zorluk çekmeyeceğiniz ve bittikten sonra rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı kolay ve şık Yalancı Selanik örgü modeli için daha sonra ilk 2 sıradaki ters ve düz ilmekleri oturtuyorsunuz. Modelin devamı için diğer sıralarda 3 ters, 1 düz ilmek kendini gösterince kolayca örmeye devam ediyorsunuz. Yalancı Selanik örgü modeli ve bu tarz örgü modelleri hem kolay uygulama tekniği, hem de zevkli olmasıyla seri bir şekilde bitirilebilmektedir. Bu sayede çok daha fazla sayıda ürün hazırlamış olursunuz. İster kendiniz, ister sevdikleriniz için örgü örebilir ya da aile bütçesine katkıda bulunmak için seri üretim gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde komşular bir arada toplanıp, daha fazla örgü modeli için birbirlerine yardımcı olmaktadırlar.

Yalancı Selanik Yalancı Selanik Örgü

Yalancı Selanik Örgü Modeli Yalancı Selanik Nasıl Örülür

Yalancı Selanik Örgü Video

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here