Yalancı Saç Örgüsü Örgü Modeli Video Anlatım

yalancı saç örgüsü modeli
yalancı saç örgüsü modeli

Yalancı saç örgüsünün en doğru şekilde yapılışı burada incelenmektedir ve anlayabileceğiniz en kolay şekilde anlatımı yapılacaktır. Çeşitli şapkalar yapılacağı gibi farklı bedenlerde hırka yapımı içinde oldukça uygun ve güzel bir modeldir. Yalancı saç örgüsü nasıl yapılır videosu ile sizlere bu model tanıtılmaktadır.

Bir baş kısma ve bir tane de kenar kısma ilmek bırakılır. Daha sonra ise toplam sayısı beş olacak şekilde 2 ters ve 3 düz olarak modele uygun bir biçimde devam edilir. Kenar ilmeği alınarak üç ters bir düz uygulanır. İlmek ters taraftan yerleştirilmeye başlanır. 2 düz ve 3 ters olacak biçimde yapıyoruz ve istediğimiz kadar ilmek sayısı boyunca bu işleme devam ediyoruz. Arka bölüm içine ters gelenlere yine ters ve düz olanlara yine düz olarak denk gelecek şekilde dört sıra örüyoruz. 2 ters örüldükten sonra 3 düzden ortada kalan ilmekten aşağı doğru 3 tane sayılır ve buradan içeri girilir. Yine 3 adet düz örüyoruz. Bu işlemle ilk sıra bitirilir ve uzatılan ip boşa alınır. Boşta kalan ve çekilen ip bu defa 2 düz ve 3 ters olacak biçimde örmeye devam ediyoruz. Ters tarafa geçince dönmüş biçimde duran ipleri düzeltiyoruz. Karışık olan ilmeklerin ilk başta düzeltilip devam edilmesi daha uygun olmaktadır. 3 adet düz ve çektiğimiz ilmeğimizi birlikte alarak devam ediyoruz.

Terse ters düze düz olacak biçimde örülür ve zaten oluşmaya başlamış olan modelimizi bu aşamada görebiliriz. Tekrar üçüncü yuvadan ilmeğimizi geçirip çıkartıyoruz ve 3 düz 2 ters sırasıyla örme işlemine devam ediyoruz. Daha sonra içerden örülmeden ipimizi boşa alıyoruz ve devamında 3 ters örüyoruz. Devamında 2 ters ve ortadan bir adet düz alınarak örmeye devam edilir. 3 ters 2 düz olarak devam edip son sırayı da bitiriyoruz ve modelimiz ortaya çıkıyor. Yalancı saç örgüsü yapımı oldukça basit bir model olup şık tasarımlar çıkarabiliriz. Farklı yalancı saç örgüsü modelleri deneyip en sevdiğinizi sizde kendiniz deneyerek bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı