Yalancı İğne Oyası Sonsuzluk Modeli Nasıl Örülür

Yalancı İğne Oyası Sonsuzluk Modeli Nasıl Yapılır
Yalancı İğne Oyası Sonsuzluk Modeli Nasıl Yapılır

Aslında bir iğne oyası olan bu oya örneği Oya ve Dantel Dünyası kanalı tarafından bir tığ oyasına çevrilmiştir. Yani daha önceden iğne oyası ile yapılan sonsuzluk modeli bu sefer tığ ile yapılmıştır. Diğer oya anlatımlarından farklı bulduğumdan dolayı sizlerle bu güzel tığ oyasını paylaşmak istedim. Bu yüzden videolu anlatımını yayınlayan tarafından yalancı iğne oyası sonsuzluk modeli diye tanımlanmış sanırım.

Kesinlikle bu teknikle yapılan sonsuzluk tığ oyası modeli iğne ile yapılandan daha güzel durmuş. Farklı renklerde ipliklerle sizler de bu güzel kenar oyasını video ve aşağıdaki anlatımlardan yararlanıp yapacağınıza eminim.

Oyamızın yapımına beyaz renkli halkaların yapımı ile başlıyoruz. Beyaz ipimizi parmağımıza 13 kez dolayıp ucunu çakmakla doladığımız ipe yapıştırıyoruz. Sonrasında ipin diğer kısmını kesip çakmakla yine aynı yere ekliyoruz. Tığın ucuna kırmızı ipi tutturup parmağımıza doladığımız halkayı çıkartıyoruz. Halkaya 12 tane sık iğne yapıyoruz. Sonra 1 zincir yapıp 1 örümcek çekiyoruz. Halkanın diğer ucuna tığ ile girip 1 sık iğnesi yapıp yine diğer uçta olduğu gibi 12 adet sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip ipi kesiyoruz.

Halka üzerine çekmiş olduğumuz örümceğin bir kanadını makasla kesip bağlantıyı ayırıyoruz. Tığa kırmızı ip ile ilmek oluşturup ilmeği yine tığ ile açıyoruz. İlmeğin arasından halkayı elimize alıp geçiriyoruz. Beyaz kısımlarına gelince açmış olduğumuz ilmeği çekip sıkıyoruz. Sıkmış olduğumuz kırmızı ilmekten girip 1 ilmek ediniyoruz. Halka etrafından dolaşarak 7 adet sık iğne örmeye başlıyoruz. 1 zincir çekip dönüp sık iğnelerin üzerine 6 sık iğne yapıp 3 zincir çekip tekrar dönüyoruz. Bir zincir çekip örmüş olduğumuz sık iğnelere girip tırabzanlar örmeye başlıyoruz. Bu sonsuzluk iğne oyası örneğinin tepesindeki çiçeğin çubukların oluşmasını sağlayacaktır. Tırabzanları yaptıktan sonra tekrar dönüp tırabzanların üzerine pimpirikler yapıyoruz. Ara motifimizi de ördükten sonra yalancı iğne sonsuzluk tığ modelini yazmamıza ekliyoruz.

Daha detaylı anlatımı aşağıdaki yapılış videosundan bulabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin hanımlar.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı