Ana Sayfa Örgü Videoları Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Örgü Bebek Yeleği

Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Örgü Bebek Yeleği

Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Bebek Yeleği
Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Bebek Yeleği

Örgü modelleri içinde belki de yapmaktan en keyif aldıklarımız bebek kıyafetleri. Yelekler, patikler, kazaklar ve hırkalar hem model seçenekleri, hem de çabuk bitmeleri nedeni ile benim de tercihim arasındalar.

Değişik iplerden ve renklerden örülen modeller, onların tenine ve sevimliliklerine de uyumlular. Genellikle tercih ettiğim bebek örgü yelekleri içinde kolay örülenler yer alıyor. Farklı nakışlar ve ajur modelleri ile zengin bir görünüme sahip olan bu örnekler, sizler için de özel alternatifler içinde yer almakta. Bu modelleri deneyebilir ve sevgili yavrucuklara yumuşacık, sevimli güzel el örgüsü ürünler yapabilirsiniz.

Yaprak Modeli Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Yapımı

Yaprak modeli genelde kızlar için örülen bir yelek modeli. Kendinden model ile birlikte artan ve şekil alan bir model. Bu nedenle örümü de çok zevkli.

İki şişle örülebileceği gibi misinalı şişle yapımı daha kolay olacaktır. Model 1-2 ay grubuna göre sayılandırılmış. Siz daha büyük yaşlar için 2 ilmek şeklinde modeli büyütebilir, yaş ve beden ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Renk ve ip seçimi elbette bebek yünlerinden yapılmasında yarar var.

Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Yeleği
Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Yeleği

Modelin en güzel yönü ise dikiş kullanılmaması. Dikişsiz bebek örgü yelek modelleri bebekler için daha sağlıklı ve rahat kıyafetlerdir. Bu tarz modelleri örerken zorlanmaz, daha rahatlıkla bitirebilirsiniz.

Yaprak modelinin bittiği noktadan itibaren beden bölgesine başlayıp, istediğiniz uzunluğa kadar örebilirsiniz.

Ayrıca hırkaya çevirmek isterseniz, modelin kollarında ki ilmekleri kesmeden örebilir, kol boyunu ayarlayabilirsiniz.

Açıklamalı Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Bebek Yeleği Videosu

Sevimli bebek kıyafetlerini örmeyi ben de sizler kadar çok seviyorum. Bunlar içinde de en çok örgü bebek yelekleri tercihim oluyor. Bu konumuzda ki modelin detaylarına, ilmek sayısına ve tüm püf noktalarına aşağıda ki videodan ulaşabilirsiniz. Farklı modeller için de sitemde ufak bir tur atmanız yeterli olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/Z5bKzQgY3n0 (ElisleriNet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here