Ana Sayfa Örgü Videoları Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Yapımı

Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Yapımı

Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Modeli
Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Modeli

Hiçbir yerinde dikiş işlemi uygulanmayan tek parçada örülen yakadan başlamalı kazak modeli ile ilgili bilgiler vereceğiz. Eğer tığ işi örgülerden hoşlanıyorsanız aşağıda vereceğimiz anlatıma ve videosuna bakarak kolaylıkla sizler de yapabileceksiniz.

Bu kazak örneği yakadan başlanıp döne döne örülmüştür. Kollar ayrılmış ve beden de ayrı örülmüştür. Ancak önceden örülüp sonradan bir şeyler eklenmemiştir. Tek parçada örülen tığ işi kazak modeli elde edilmiştir.

Herhangi bir desen ve motif çalışması da uygulanmamıştır. Tek renk örgü ipi ile düz bir kazak örülmüştür. Siz de çok kolay kazak örmek ve bedene güzel oturan bir kazağınız olmasını istiyorsanız hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Örneği

Tığ İşi Tek Parça Yakadan Başlamalı Kazak Örneği Nasıl Örülür?

Kazak 36-38 ve 40 bedene uyabilecek tarzda örülmüştür. Kazağın arka yakası hafif yırtmaçlı tasarlandığından yapımına da buradan zincir çekerek başlanmıştır. Kol için 18, ön beden için 28, diğer kol için 18, arka bedenin kalan yarısı için de 14 ikili tırabzan örülmüştür. Her ayrımda 2 zincir çekilmiştir. Eğer yırtmaçlı istemiyorsanız arkayı 28 tırabzanla başlayıp bütün örebilirsiniz.

Bayan kazağına bu şekilde ikili tırabzanlarla yakadan başlanarak döne döne 27 tane artırma deliği elde edilene kadar örmeye devam edilmiştir. Bu aşamadan sonra artık kollar es geçilerek sadece ön ve arka beden döne döne artırma yapmadan örülmeye başlanmıştır.

Ön ve arka bedenin örülmesi tamamlandıktan sonra kalan kısmından itibaren kollar da örülerek kolay bayan kazağı modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/RY0bjap99Ak (hobimmodam Örgü)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here