Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Yapımı

Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Modeli
Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Modeli

Hiçbir yerinde dikiş işlemi uygulanmayan tek parçada örülen yakadan başlamalı kazak modeli ile ilgili bilgiler vereceğiz. Eğer tığ işi örgülerden hoşlanıyorsanız aşağıda vereceğimiz anlatıma ve videosuna bakarak kolaylıkla sizler de yapabileceksiniz.

Bu kazak örneği yakadan başlanıp döne döne örülmüştür. Kollar ayrılmış ve beden de ayrı örülmüştür. Ancak önceden örülüp sonradan bir şeyler eklenmemiştir. Tek parçada örülen tığ işi kazak modeli elde edilmiştir.

Herhangi bir desen ve motif çalışması da uygulanmamıştır. Tek renk örgü ipi ile düz bir kazak örülmüştür. Siz de çok kolay kazak örmek ve bedene güzel oturan bir kazağınız olmasını istiyorsanız hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Yakadan Başlamalı Tek Parça Kolay Kazak Örneği

Tığ İşi Tek Parça Yakadan Başlamalı Kazak Örneği Nasıl Örülür?

Kazak 36-38 ve 40 bedene uyabilecek tarzda örülmüştür. Kazağın arka yakası hafif yırtmaçlı tasarlandığından yapımına da buradan zincir çekerek başlanmıştır. Kol için 18, ön beden için 28, diğer kol için 18, arka bedenin kalan yarısı için de 14 ikili tırabzan örülmüştür. Her ayrımda 2 zincir çekilmiştir. Eğer yırtmaçlı istemiyorsanız arkayı 28 tırabzanla başlayıp bütün örebilirsiniz.

Bayan kazağına bu şekilde ikili tırabzanlarla yakadan başlanarak döne döne 27 tane artırma deliği elde edilene kadar örmeye devam edilmiştir. Bu aşamadan sonra artık kollar es geçilerek sadece ön ve arka beden döne döne artırma yapmadan örülmeye başlanmıştır.

Ön ve arka bedenin örülmesi tamamlandıktan sonra kalan kısmından itibaren kollar da örülerek kolay bayan kazağı modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/RY0bjap99Ak (hobimmodam Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı