Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Nasıl Yapılır

Gizli Artırmalı Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Yapımı
Gizli Artırmalı Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Yapımı

Sizlere daha önceden de anlatımlı bebek hırkaları paylaşmıştım. Bu sefer ki de farklı olmayacak. Tek farkı yapılış şekli olacak. Evet, bu konumda sizlere yakadan başlamalı bebek hırkası nasıl örülür onu paylaşıyor olacağım. Pratik Yazar kanalının yapılış videosunu bizlere sunduğu bu bebek hırkası ile gizli artırma tekniği ile yakadan nasıl başlanır onu öğrenmiş olacağız.

Bunun haricinde farklı bebek örgü anlatımları da öğrenmek istiyorsanız bağlı kalpler bebek hırkası örgü modeli konusuna da bakmanızda fayda var. Diğer farklı örgü videoları içinde sitemdeki arama hanesini kullanabilirsiniz.

Bu bebek hırkası videosunda çok detaylı bir şekilde gizli artırma tekniği anlatılmıştır. Hırkanın yapımında 2 adet Himalaya Everday Bebe Lux Colors iplik ve 4 numara normal ve misinalı şiş kullanılmıştır.

Bebek hırkası yapımına 70 ilmek örülerek başlanmıştır. Arkada ve önde 1 sıra haroşa örerek devam ediyoruz. İkinci haroşa sırasında ise ilmekleri artırıyoruz yani gizli artırma yapacağız. 70 ilmeği 4-5 ilmek ara ile gizli artırma yaparak 96 ilmeğe çıkartıyoruz. 70 ilmek yakasının geniş olmaması için düşünülmüştür. Üçüncü haroşa sırasında ilk ilmeğimizi açıyoruz. Ayrım yerini yapıyoruz. Kol için 14 ilmek örüyoruz ve artırma yapıyoruz. Arka kısım için 28 ilmek örüyoruz. Kısacası 96 ilmekteki ayrımlar; ön parçanın biri için 16, 2 artırma, kol için 14, 2 artırma, arka için 28, 2 artırma, diğer kol için 14, 2 artırma, diğer ön parça için 16 şeklindedir. Bu aşamadan sonra önde her 16 ilmekten sonra artırma yapıyoruz. Arkada artıma işlemi yapmıyoruz.

Sonraki aşamalar için alttaki yapılış videosundan yararlanabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Yapılış Videosu:

https://youtu.be/6qu1PgKVo78
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı