Yağmur Damlası Örgü Modeli Video Anlatımlı

yağmur damlası örgü video anlatım
yağmur damlası örgü video anlatım

Bu yazımızda sizler için yine güzel bir modelimizi tanıtacağız ve yağmur damlası örneği nasıl örülür hep birlikte inceleyeceğiz. Dikkatle takip edersiniz kolayca anlayarak, hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz bir örnektir. Ayrıca çalışması da gayet zevkli olan bu modelimizi sizlerle paylaşıyoruz. İnce şiş ile yapılınca yaz mevsimi için çok da uygun tarzda işler ortaya çıkarabiliriz.

Öncelikle ilmeğimizi atarak örneğimize başlıyoruz. Deneme amaçlı 20 civarı ilmek atmamız yeterli olacaktır. Bu örneğimizi istediğimiz her şeyin üstüne yapabiliriz. Haraşo veya lastik şeklinde yapmak tamamen bizim zevkimize kalıyor. 2 sıra haraşo yaparak örneğimize devam edebiliriz.1 sırada düz ördükten sonra örneğimize tam olarak başlayabiliriz. İlk aldığımız ilmeği boş almamamız her zaman için doğrudur. Dikiş payı olarak bunu bırakmamız doğru olacaktır. Burayı örüp örmemekte yine bizim isteğimize kalmıştır. Ardından ise 2 ilmek geriden alıp, esnetiyoruz ve ikisini bir içinden olacak biçimde örüyoruz. Örneğimiz 2 sıradan oluşuyor. Tersine geçtiğimizde ise, ekstra bir şey yapmadan sadece ters olarak sıra boyunca örüyoruz.  İkinci sıraya geçiyoruz. İlk ilmeğimizi boş alıyoruz. Sonra gelen ilmek duruyor ve ikisini beraber arkasından alıp önden yine birlikte örüyoruz. Yine ters tarafa geçince sıra boyunca ters olarak örüyoruz. Örneğimiz yavaş yavaş oluşmaya başlıyor. Tekrar sıra başına geliyoruz ve 1 ilmeğimizi düz örüp, sonraki ikisinin arkasına alıp beraber örüyoruz. Bu modelde bir sıra hemen örneği koyup, sonraki sırada ise 1 tane örüp örneğimizi koyacak şekilde gidiyoruz. Örneğimiz toplamda 2 sıradan oluşmaktadır.

yağmur damlası örgü video anlatım
yağmur damlası örgü video anlatım

Daha kalın veya daha ince iple örersek daha farklı alanlarda kullanılacak bir modelimizdir ve sıkılık oranı bu şekilde ayarlanabilir. Tekrar tersini örüp, ön sıraya geçince yine ilk başta 1 tane ilmek örüp örneği koyuyoruz ve daha önceki sıra gibi 2 tane örüp sonra örneği koymaya başlamıyoruz. Yana yatan ilmekler arkada olacak ve düz örülmüş gibi olanlar önde olacak şekilde yapıyoruz. Yağmur damlası örgüsü görüldüğü gibi oldukça eğlenceli bir modeldir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı