Yağmur Damlası Örgü Modeli İle Bebek Hırkası Yapımı

Şişle Yağmur Damlası Bebek Hırkası
Şişle Yağmur Damlası Bebek Hırkası

Açıklamalı bebek örgü modelleri ve yapılışları ilgili beğendiklerimi sizlerle de paylaşmaya devam ediyorum. Yağmur damlası örgü modeli ile örülen bebek hırkası yapımı da bunlardan bir diğeri olacaktır. Hanımlar arasında çok tutulan bu modelin bir hırkaya uyarlanmasını ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Bu güzelim bebek hırka modeli 2892 renk kodlu Nako Elit Baby bebe ipi ile 4 numara şiş kullanarak örülmüştür. Ayrıca düğme olarak inci düğmeler tercih edilmiştir. Örülen örnek model 1 yaşa uygun bir modeldir.

Şişle Yağmur Damlası Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Bebek hırkası robalı bir kuruluma sahiptir. Aşağıda sunduğum resimdeki gibi robanın ayrımları yapılmıştır. Bu diyagramda sırası ile 7 ilmek düğme bandı, 8 ilmek ön, 2 ilmek artırma, 8 ilmek kol, 22 ilmek arka için ayrılmıştır.

Yağmur Damlası Bebek Hırkası Şablonu
Yağmur Damlası Bebek Hırkası Şablonu

Robada 9 sıra yağmur damlası modeli çalışılmıştır. Her 10 sırada bir ilikler açılmıştır. Roba bittikten sonra kollar ayrı bir şişle örülmüştür. Kol kesimi için robadan hariç 10 sıra çalışılmıştır ve sadece 1 kez kesme işlemi yapılmıştır. Kesmeden sonra 5 sıra daha örülmüş ve ardından 3 sıra haroşa örülüp kol bitirilmiştir.

Ardından ip bağlanıp arka kısmı örerek ilerlenmiştir. Diğer kol bölümü için de aynı şekilde örme ve kesme işlemleri uygulanmıştır. Devamında ip sağ önün kol altından tekrar bağlanıp sağ önün örülmesi gerçekleştirilmiştir. Arka tarafta kollar kol atından birleştirilmiştir. Son olarak alt tarafına devam edilerek bebek hırka çalışması tamamlanmıştır.

Anlatımlı Yağmur Damlası Modeli Bebek Hırkası Videosu

Bebek hırkası yapımı 3 ayrı videoda anlatılmıştır. İlk videoda hırkanın roba başlangıcı hakkında bilgiler verilmiştir. İkinci videoda robanın tamamlanması ve kol kesimleri aktarılmıştır. Üçüncü ve son videoda ise hırkanın alt kısmının örülmesi ve diğer ayrıntıları gösterilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/N98SwXT7CkE, https://youtu.be/UAZAj8_vmHM , https://youtu.be/N98SwXT7CkE

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı